На космічному кораблі Orion влаштували диско-вечірку

Місія Artemis I вдало пройшла половину свого шляху. Успішний старт на ракеті SLS, підліт та проліт повз Місяць на мінімальній висоті, а тепер космічний корабель Orion перебуває на рекордно віддаленій точці — 435 тис. км від Землі. Зараз на борту Orion проходять важливі випробування, але це не означає, що «екіпаж» усередині не може трохи повеселитися. Компанія Lockheed Martin (виробник Orion) опублікувала коротке відео про те, як усередині корабля відбулася справжня вечірка у стилі диско.

Диско на борту Orion - це демонстрація технології Callisto
Диско на борту Orion це демонстрація технології Callisto. Фото: Lockheed Martin

«Alexa, активуй режим вечірки», — цією фразою через мікрофон була подана команда голосовому помічнику на ввімкнення святкового освітлення, що запускає різнокольоровий дисплей у стилі диско всередині капсули. На відео також помітно частину космічного скафандра манекена Commander Moonikin Campos, який виконує важливу роль у зборі інформації про рівень радіації на борту.

Функція режиму вечірки є частиною демонстрації технології Callisto від Orion, яка включає вбудований голосовий помічник Amazon Alexa. Ця технологія допомагатиме майбутнім астронавтам використовувати голосові команди для полегшення та пришвидшення роботи на космічному кораблі. Режим вечірки є лише одним швидким запитом, якщо їм знадобиться відсвяткувати важливу подію, як-от прибуття на Місяць.

Раніше ми показували, як лялька Snoopy відчула гравітацію всередині Orion.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine