Старт найпотужнішої ракети людства NASA показала на захопливому відео

Після безлічі відтермінувань місії Artemis I NASA, зрештою, знайшла безпечне вікно 16 листопада для старту надпотужної ракети Space Launch System (SLS). На сьогодні це найпотужніша ракета, яка працює. Її прискорювачі створюють значно більшу тягу, ніж у легендарної Saturn V, яка понад 50 років тому запустила перших астронавтів до Місяця. Тепер, коли космічний корабель Orion досяг нашого супутника, NASA опублікувала дивовижні кадри нещодавнього старту мегаракети в космос.

Незвичайний ракурс отримали через камеру, яка прикріплена до космічного корабля Orion у верхній частині ракети Space Launch System. Дивлячись вниз, ми бачимо, як запускаються двигуни та підіймають носій та космічний корабель у космос. Потім через хвилину відпрацьовані прискорювачі, які створюють 75% тяги ракети для відриву з Землі, відділяються та падають у Атлантичний океан. Далі тягу створюють чотири двигуни RS-25, які живляться рідинним паливом із помаранчевого центрального прискорювача — саме вони дають імпульс Orion вийти на траєкторію для досягнення Місяця.

Перша місія під назвою Artemis I відбувається без екіпажу, на борту космічного корабля присутні лише манекени та іграшки. Але якщо Orion успішно завершить обліт Місяця, виконає серію експериментів, а потім безпечно переживе повернення на Землю, тоді астронавти полетять у наступній місії Artemis II вже 2024 року. А 2025-го люди можуть знову ступити на поверхню супутника Землі.

Старт ракети Space Launch System 16 листопада 2022 року
Старт ракети Space Launch System 16 листопада 2022 року. Фото: NASA

Запуск 16 листопада зробив ракету SLS найпотужнішим носієм, що злетів з поверхні Землі з тягою близько 4000 тонн. Однак коли SpaceX нарешті запустить свою надважку ракету наступного покоління Super Heavy, її потужність перевершить потужність SLS, маючи близько 8000 тонн тяги, що виведе надважкий космічний корабель Starship на орбіту.

Раніше ми повідомляли про ТОП-5 цікавих фактів про ракету NASA SLS.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine