Лялька Snoopy відчула гравітацію всередині Orion

Іграшковий песик Snoopy з дуже популярної у США серії коміксів Peanuts наразі прямує до Місяця на борту космічного корабля Orion. Іграшку ще на Землі одягнули в яскраво-помаранчевий скафандр, щоб песик асоціювався з астронавтом. Але за ширмою цікавої забавки криється важлива функція — Snoopy виконує роль індикатора нульового перевантаження (Zero Gravity Indicator, або ZGI). Щоб іграшка не літала по капсулі та постійно була у полі зору відеокамери для спостереження, її прив’язали за лапку.

Індикатор невагомості Snoopy
Індикатор невагомості Snoopy всередині космічного корабля Оріон. Кредит зображення: NASA

«Вибач, Snoopy, що їм довелося посадити тебе на повідець, щоб ти зараз опинився у капсулі Orion», — сказав адміністратор NASA Білл Нельсон.

Традиційно індикатори нульового перевантаження встановлюються на космічних кораблях з екіпажем як візуальний знак для астронавтів про те, що вони досягли орбіти. Екіпаж Artemis I Orion складається зі Snoopy, чотирьох мініфігурок LEGO, Баранчика Шона та трьох манекенів.

Адміністратор NASA Білл Нельсон з астронавтом Snoopy
Адміністратор NASA Білл Нельсон з астронавтом Snoopy перед першою спробою запуску Artemis I у Космічному центрі Кеннеді у Флориді. Фото: NASA

Упродовж наступних 25 днів Snoopy плаватиме на борту Orion, коли він здійснить близький проліт повз місячну поверхню, а потім пролетить далеко за межі Місяця, віддаляючись від Землі далі, ніж будь-який космічний корабель в історії, створений для астронавтів. А потім візьме курс додому, щоб перевірити безпечне приземлення. Повернення заплановане на 11 грудня.

50-річна служба Snoopy в NASA

Snoopy пов’язаний із NASA з 1968 року. Тоді аерокосмічна адміністрація звернулася до художника Peanuts Чарльза Шульца, щоб отримати дозвіл використовувати його собаку з коміксів як талісман безпеки через трагічну подію, яка забрала життя трьох космонавтів під час пожежі всередині космічного корабля Apollo. Того ж року NASA запровадила нагороду Silver Snoopy — відзнаку, яку вручають членам робочої сили NASA, чиї видатні досягнення сприяли безпеці місії та успіху в польоті людини в космос.

Одяг Snoopy
Одяг Snoopy — це зроблена на замовлення мініатюра скафандра NASA Orion Crew Survival System. Авторство зображення: Peanuts Worldwide

У 2018 році, через 50 років після того, як Snoopy вперше надійшов на службу для космічної програми США, NASA та Peanuts Worldwide розширили використання іграшкового песика, щоб допомогти просувати місії NASA Artemis та їхні поточні зусилля із залучення студентів до наукової, технологічної, інженерної та математичної діяльності (STEM). Відтоді Peanuts надала ліцензії таким компаніям, як Hallmark, на виробництво ляльок Снупі в скафандрах, включно з ляльками, які були доставлені на Міжнародну космічну станцію. Один із таких виробів створили на замовлення як ZGI всередині капсули Orion.

Дизайнери Мартін Іск'єрдо, Шима Ушиба і Тед Саузерн
Дизайнери Мартін Іск’єрдо, Шима Ушиба і Тед Саузерн з індикатором невагомості Artemis I (ZGI), Snoopy. Авторство зображення: Peanuts Worldwide

Щоб перетворити Snoopy на астронавта та індикатора нульового перевантаження, Peanuts звернулася до відомого дизайнера костюмів Мартіна Іск’єрдо, що спеціалізується на мініатюрах. Ізк’єрдо та Тед Саузерн, президент і генеральний директор Final Frontier Design, фірми, що розробляє частини скафандрів для NASA та приватних космічних компаній, створили іграшку, яка повністю відповідала замовленню NASA.

Раніше ми повідомляли про те, що на честь запуску Artemis інженери NASA готують бенкет із 200 літрами квасолі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine