Перші фото з корабля Orion, який летить до Місяця

Корабель Orion успішно розвернув на орбіті свої сонячні панелі та зробив перші фотографії себе на тлі Землі. Потім верхній ступінь ракети SLS вивів його на місячну траєкторію і від’єднався. За шість діб апарат має досягнути орбіти нашого супутника.

Orion на тлі Землі
Orion на тлі Землі. Джерело: NASA

Перші світлини від корабля Orion

Сьогодні вранці ракета Space Launch System вивела на орбіту Землі космічний корабель Orion, який здійснює тестову місію в межах програми Artemis. Від корабля спочатку відділилися бокові прискорювачі, потім — головний блок. Однак верхній ступінь ракети залишився приєднаним до нього.

Саме цей ступінь спрямував корабель у політ до Місяця. Але спочатку Orion розгорнув власні сонячні панелі. Вони мають форму літери X, кожне з «крил» якої сягає семиметрової довжини. На їхніх кінцях розташовані камери, які увімкнулися і зробили перші кілька знімків.

Кріплення X-подібних сонячних панелей до корпусу. Джерело: NASA

Найперше фахівців цікавило, чи не пошкоджений сам корабель і чи правильно розгорнуті всі сонячні панелі. Знімки підтвердили, що все гаразд. Крім того, на перший з них потрапила частина дискa Землі, вкрита хмарами.

Подальший політ

Після цього у встановленій точці орбіти рушії верхнього ступеня увімкнулися, і він вивів Orion на траєкторію до Місяця, після чого відділився. Момент цієї події також зафіксований на одній зі світлин. Цей етап польоту також успішно завершився.

Стан корпусу корабля Orion
Стан корпусу корабля. Джерело: NASA

Тепер на корабель чекають ще шість діб польоту, перш ніж він дістанеться Місяця. Максимальне зближення з ним на відстані 97 км відбудеться у понеділок, 21 листопада. Після цього Orion перейде на дальню орбіту й досягне позначки 400 170 км від Землі. Це далі, ніж коли-небудь літав якийсь із кораблів Apollo.

Верхній ступінь SLS після відокремлення
Верхній ступінь SLS після відокремлення. Джерело: NASA

Але цього разу насолодитися видом звідти зможуть тільки манекени Хельга та Зогар, які перебувають на борту. Вони ж повернуться на Землю за 26 діб. Люди полетять на кораблі до Місяця тільки 2024 року.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine