Баранчик Шон злітає до Місяця

Європейське космічне агентство (ESA) назвало ім’я та опублікувало світлину свого першого «астронавта», який злітає до Місяця у межах майбутньої місії Artemis I. Ним стане Баранчик Шон.

Лялька Баранчика Шона, яка вирушить до Місяця на кораблі Orion. Джерело: ESA

Цього року серіалу, студії Aardman про пригоди Баранчика Шона, виповнюється 15 років. ESA та Aardman вирішили відзначити цю подію дуже ефектним чином, помістивши ляльку персонажа на борт корабля Orion, який має облетіти Місяць та повернутися на Землю. Цікаво, що вона вже побувала у невагомості під час одного з параболічних польотів літаком Airbus «Zero G».

Лялька Баранчика Шона, яка вирушить до Місяця на кораблі Orion. Джерело: ESA

Варто зазначити, що Шон вирушить у цю подорож не на самоті. «Компанію» йому складуть набір із чотирьох фігурок Lego, а також лялька пса Снупі, яка використовується як індикатор невагомості. Також на борту корабля перебуватиме манекен Moonikin Campos. На нього встановлять датчики, які вимірять рівень опромінення та перевантажень під час польоту.

Індикатор невагомості Snoopy, який вирушить до Місяця на кораблі Orion. Джерело: NASA

Варто зазначити, що ESA побудувала службовий модуль корабля Orion та бере активну участь у проєкті білямісячної орбітальної станції Gateway. Тож у майбутньому астронавти ESA напевно злітають до Місяця та залишать сліди на його поверхні.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine