Японія приєдналася до проєкту LOP-Gateway

Уряд Японії та NASA уклали офіційну угоду, присвячену співпраці у межах проєкту LOP-Gateway. Його головною метою є будівництво довготривалої пілотованої станції на селеноцентричній орбіті.

Схема станції Gateway. Джерело: NASA/ESA

Японський уряд офіційно взяв на себе зобов’язання надати низку компонентів для майбутнього форпосту. До них входять:

  • Акумулятори для американського модуля HALO, призначеного для розміщення екіпажу та проведення наукових досліджень. На цей час його запуск запланований на 2024 рік.
  • Система життєзабезпечення, акумулятори та деякі наукові інструменти для житлового модуля I-Hab. Усередині цього відсіку зможе розміститися весь екіпаж LOP-Gateway (чотири астронавти). Також модуль буде оснащений стикувальним вузлом для приймання вантажних і пілотованих кораблів, що прибувають на станцію. Його запуск запланований на 2026 рік.
  • Японія також займеться створенням модифікованої версії вантажного корабля HTV-X, який можна буде використовувати для доставляння на навколомісячну станцію запасів і запасних частин.

Крім Японії та США, у проєкті LOP-Gateway також беруть участь Канада та Євросоюз. Нещодавно ESA уклала з компанією Thales Alenia Space контракт на суму 296,5 млн євро, що передбачає будівництво модулів I-Hab та ESPRIT (European System Providing Refueling, Infrastructure and Telecom). Останній складатиметься з двох елементів – HLCS (Halo Lunar Communication System) та ERM (ESPRIT Refueling Module).

HLCS призначений для забезпечення зв’язку між станцією та астронавтами на місячній поверхні. Він буде запущений у 2024 році разом з модулем HALO. ERM надасть можливість дозаправлення навколомісячного форпосту. Крім того, він буде оснащений невеликим герметичним відсіком з оглядовими ілюмінаторами через які екіпаж станції зможе спостерігати Землю та Місяць. До запуску цей модуль буде готовий у 2026 році.

Станція Gateway (концепт). Джерело: Thales Alenia Space

Щодо Канади, то вона побудує роботизований маніпулятор Canadarm3. Загалом країна збирається вкласти в проєкт LOP-Gateway близько 1,9 млрд доларів. Натомість Канадське космічне агентство вже отримало одне місце в експедиції Artemis II, у межах якої корабель Orion із чотирма астронавтами вийде на селеноцентричну орбіту, а потім повернеться на Землю. На цей час запуск цієї місії запланований на 2023 рік.

За матеріалами https://www.nasa.gov