Завершено збирання другого службового модуля корабля Orion

Компанія Airbus Defence and Space повідомила про завершення збирання другого примірника службового модуля космічного корабля Orion. Уже найближчим часом він буде переправлений у Космічний центр ім. Кеннеді. Там його інтегрують з капсулою екіпажу й чотирма 19-метровими сонячними батареями.

Збирання другого службового модуля Orion. Джерело: Airbus Defence and Space

Службовий модуль Orion створений на базі безпілотного корабля ATV, який здійснював постачання МКС. Він містить необхідний запас повітря та води для екіпажу, акумуляторні батареї, а також сонячні панелі, призначені для генерації електроенергії. Основою його силової установки є двигун AJ10-190, що використовувався в системі орбітального маневрування кораблів Space Shuttle. Також на модулі встановлені 8 допоміжних двигунів Aerojet R-4D-11 і 24 двигуни системи орієнтації.

Нещодавно зібраний модуль буде задіяний у місії Artemis II. В її рамках чотири астронавти виконають обліт Місяця з подальшим поверненням на Землю. Наразі реалізація місії запланована на осінь 2023 року. Втім, з огляду на тривалі затримки з підготовкою ракети SLS, імовірно, вона буде перенесена на пізніший термін.

За матеріалами: https://www.airbus.com