«На добраніч, Оппі»: трейлер фільму про марсохід Opportunity  

У той час, як марсохід NASA — Perseverance, привертає все більше уваги, Amblin Entertainment та Amazon Studios вирішили нагадати всім про інший відважний ровер — Opportunity, місія якого завершилася три роки тому. На його честь студії створили документальний фільм, що дозволяє оцінити складність розробки марсохода, успіх місії якого потім проклав шлях для Curiosuty та Perseverance. 

Марсохід Opportunity. Кадр із фільму Good Night Opppy
Марсохід Opportunity. Кадр із фільму Good Night Opppy

Good Night Opppy («На добраніч, Оппі») з’явиться у стрімінговому сервісі Prime Video 24 листопада, після обмеженого показу в кінотеатрах 4 листопада. Документальна стрічка використовує архівні кадри, комп’ютерну анімацію та інтерв’ю з інженерами, які розкажуть історію створення двох апаратів NASA, Opportunity та його брата-близнюка Spirit, які опинились на Марсі у 2004 році. 

Значною частиною того, що робить історію неймовірною, є довговічність місій обох марсоходів. NASA планувала 90-денні програми для Spirit та Opportunity, але в результаті їхня подорож поверхнею Марсу розтягнулась на 6 та 15 років відповідно. Під час своїх досліджень Марса ровери показали, що на далекій планеті колись були вологі та теплі умови, які потенційно сприяли розвитку життя. Це відкриття надихнуло сучасну команду Perseverance на пошуки додаткових доказів можливого існування життя на Червоній планеті. 

Телекритики описали цей документальний фільм як «глянцеву рекламу» Лабораторії реактивного руху NASA, яка контролює місії космічного агентства на Марсі. «На добраніч, Оппі» проводить нас через різноманітні катастрофи, яких зазнали Spirit і Opportunity — піщані бурі, забиті пилом датчики та сонячні панелі, неробоче обладнання, а також геніальні рішення інженерів на Землі, які допомогли відважним марсоходам продовжувати долати перешкоди та підкорювати Червону планету. 

Фільм створювався для того, щоб надихнути молоде покоління стати інженерами або астрофізиками у майбутньому. За словами критика Пітера Дебрюдж з Variety, «цей фільм є практичною демонстрацією прикладної науки, що показує, як дизайнери працюють з інженерами у тісному симбіозі, а також наочно демонструє, як людська геніальність та прагнення підкорювати інші світи поступово реалізовується у такі неймовірні проєкти, як Spirit та Opportunity». 

Раніше ми показували карту подорожі Opportunity

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі! 

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine