Нещодавно у північну півкулю Марса прийшла весна. Підвищення температури призвело до низки сезонних змін на поверхні, одна з яких була сфотографована апаратом MRO, що перебуває на ареоцентричній орбіті. Йому вдалося зазнімкувати «розморожування» марсіанських дюн.
Під час зими темні піщані дюни Червоної планети покриваються шаром білого інею. Але це не звичайний водяний лід, а сухий. Він складається з вуглекислого газу, який вимерзає з марсіанської атмосфери під час зниження температури взимку. З настанням весни починається зворотний процес. Сухий лід сублімує, і вуглекислота поступово повертається в атмосферу.
Саме це і показав MRO. За допомогою камери HiRISE, встановленої на борту апарата, вченим вдалося отримати знімок дюн, що розташовані усередині 207-кілометрового кратера Кайзер. Фото демонструє темні потоки, що стікають по сонячній стороні. Вони утворюються внаслідок сублімації вуглекислотного інею. Самі дюни складаються з піску, який «згрібається» вітрами, котрі проносяться дном кратера.
Ви також можете подивитися на ефектне фото марсіанського кратера, дно якого заповнене водяним льодом.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine