Створений компанією Astrobotic космічний апарат Peregrine був успішно переправлений на мис Канаверал. Найближчими тижнями фахівці підготують його до майбутнього польоту до Місяця.
Технічне влаштування Peregrine
Кілька років тому NASA ініціювала програму CLPS. Її головне завдання полягає в залученні комерційних фірм до освоєння Місяця. Один із перших контрактів за програмою на суму 79,5 млн доларів отримала компанія Astrobotic. За ці гроші вона зобов’язалася доставити на Місяць до 14 корисних вантажів, наданих NASA.
Для вирішення цього завдання Astrobotic створила спускальний апарат, який отримав назву Peregrine. Його висота становить 1,9 м, ширина — 2,5 м, маса (з урахуванням палива) — 1280 кг. Він оснащений п’ятьма двигунами, призначеними для виконання маневрів у міжпланетному просторі та м’якої посадки на місячну поверхню. Апарат має безліч портів для розміщення різного наукового обладнання. Загалом Peregrine може нести корисне навантаження масою до 265 кг.
Згідно з вантажним маніфестом, на борту Peregrine розміщуватиметься 21 вантаж. Шість із них надані NASA. Це кілька спектрометрів, лідар і лазерний рефлектометр. Решта вантажів надані різними приватними замовниками. Вони містять різноманітні прилади, мікроровер, а також кілька сувенірів, включно з меморіальною табличкою та монетою, на яку «завантажено» один біткоїн.
Дата запуску Peregrine
Peregrine буде запущено до Місяця ракетою Vulcan. Ця місія стане дебютною для ракети. Балістичне вікно для польоту до Місяця буде відкрито в період з 24 по 26 грудня. Якщо обійдеться без перенесень, Peregrine стане першим американським приватним апаратом, який буде запущений до Місяця. В іншому разі ці лаври отримає компанії Intuitive Machines. Запуск її місячного апарата призначений на 12 січня 2024 року.
Якщо все пройде добре, Peregrine повинен буде сісти недалеко від Куполів Ґруйтуйзена, розташованих на північно-східній околиці Океану Бур. Ці формації являють собою стародавні вулканічні утворення. Апарат розрахований на роботу на місячній поверхні протягом десяти днів.
За матеріалами https://spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine