Супутникові знімки знищеної бази окупантів у Макіївці

Незалежний розслідувач Бенджамін Піттет опублікував супутникові знімки компанії Planet Labs. На них видно знищену базу російських окупантів у Макіївці. У новорічну ніч ЗСУ завдали по ній ракетного удару.

ПТУ в Макіївці де була російська база
Руїни ПТУ №19 у Макіївці. Джерело: Focus.ua

Супутникові знімки макіївського ПТУ

Незалежний OSINT-розслідувач Бенджамін Піттет увечері 2 січня опублікував знімки російської бази у місті Макіївка до і після того, як ЗСУ завдали по ній ракетного удару. Вона розташовувалася у будівлі професійно-технічного училища № 19 посеред приватної забудови міста.

Два знімки зроблені супутником компанії Planet Labs. Перший із них датується останніми днями 2022 року. Тоді кількаповерхова будівля була цілою. На другому ж знімку, зробленому в першу добу нового року, на її місці видно тільки сіру пляму.

Знімки підтверджують свідчення людей про те, що будівля ПТУ повністю знищена. Але вони недостатньо чіткі для того, аби роздивитися в усіх подробицях, що сталося, не кажучи вже про оцінку кількості загиблих, як це було у випадку масових поховань жертв російського терору.

Що сталося?

Перші повідомлення про те, що в новорічну ніч ЗСУ завдали удару по ПТУ №19 у Макіївці, з’явилися ще в перші години 1 січня. Відомо, що у цій будівлі розташовувалася база росіян, тож одразу ж прозвучала версія про те, що загинути могли до 600 окупантів, більшість з яких були нещодавно мобілізовані.

Судячи з усього, ЗСУ завдали удару за допомогою реактивної системи залпового вогню HIMARS. Кількість влучань та точний їхній час залишаються дискусійними. Відомо тільки, що сталося це або за кілька хвилин до, або за кілька хвилин після настання нового року. Деякі джерела також повідомляють про влучання у будівлю ПТУ рівно опівночі.

Російська сторона поки що визнала загибель 63 людей, однак навіть місцеві канали говорять про кілька сотень. Повідомляють також про детонацію складу боєприпасів, який розміщувався у цьому ж ПТУ.

За матеріалами Тwitter.com/COUPSURE

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine