Апарат Peregrine отримав нове місце посадки

NASA та компанія Astrobotic вирішили змінити місце посадки апарата Peregrine. Замість Озера Смерті він сяде неподалік Куполів Ґруйтуйзена.

Призначення Peregrine

Peregrine призначений для доставлення вантажів на Місяць. Його висота становить 1,9 м, ширина — 2,5 м, маса (з урахуванням палива) — 1280 кг. Він оснащений п’ятьма двигунами, призначеними для виконання маневрів у міжпланетному просторі та м’якої посадки на місячну поверхню. Апарат має багато портів, призначених для розміщення різного наукового обладнання. Загалом Peregrine може нести корисне навантаження масою до 265 кг.

Апарат Peregrine у вакуумній камері. Джерело: Astrobotic

У межах своєї першої місії Peregrine доставить на Місяць 24 вантажі. Приблизно половина їх надана NASA, інші — різними комерційними замовниками.

Нове місце посадки Peregrine

Донедавна місцем посадки Peregrine було Озеро Смерті: базальтова рівнина, розташована в північно-східній частині видимого боку супутника. Цей регіон був обраний як відносно безпечний для посадки майданчик, який раніше не вивчався іншими місіями.

Куполи Ґруйтуйзена. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Однак нещодавно NASA повідомила про зміну місця посадки апарата. Замість Озера Смерті він сяде неподалік Куполів Ґруйтуйзена, які розташовані на північно-східній околиці Океану Бур. Ці формації являють собою вулканічні куполи. Вони виникли в результаті виходу в’язкої лави, що містить велику кількість кремнію. На відміну від більш рухомої базальтової лави, яка легко розтікається та затоплює навколишню місцевість (саме так утворилися знамениті місячні моря), кремнієва часто застигає в жерлі вулкана ще до закінчення виверження, тим самим припиняючи його. Закритий пробкою вулкан роздувається, що з часом призводить до утворення купола.

Куполи Ґруйтуйзена. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

У майбутньому NASA збирається доставити до Купола Ґруйтуйзена комплект наукових інструментів під назвою Lunar-VISE. Його вимірювання мають допомогти вченим визначити механізм походження кремнієвої лави на Місяці. Щоб краще підготуватися до цієї місії, NASA вирішила провести розвідку Куполів Ґруйтуйзена за допомогою Peregrine. За словами представників організації, це збільшить наукову віддачу від апарата і при цьому не спричинить додаткових ризиків.

Нагадаємо, що в січні 2023 року Peregrine успішно завершив тести та був визнаний придатним до польоту. В цей час апарат знаходиться в штаб-квартирі Astrobotic, чекаючи транспортування на мис Канаверал, звідки він буде запущений за допомогою нової ракети Vulcan. Очікується, що це відбудеться протягом найближчих місяців, проте точна дата поки що залишається невідомою.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine