Місячний апарат Peregrine успішно пройшов усі тести

Компанія Astrobotic оголосила про успішне завершення тестів спускального апарата Peregrine. Його визнали готовим до польоту на Місяць.

Історія апарата Peregrine

Історія Peregrine почалася з конкурсу Google Lunar X Prize. У якийсь момент, Astrobotic вийшла зі змагання, при цьому продовживши розробку проєкту спускального місячного апарата. Надалі компанії вдалося отримати два контракти щодо програми CLPS. У її межах NASA замовляє приватним фірмам доставлення вантажів на Місяць.

Апарат Peregrine у вакуумній камері. Джерело: Astrobotic

Висота Peregrine становить 1,9 м, ширина — 2,5 м, маса (з урахуванням палива) — 1280 кг. Він оснащений п’ятьма двигунами, призначеними для виконання маневрів у міжпланетному просторі та м’якою посадкою на місячну поверхню. Апарат має багато портів, призначених для розміщення різного наукового обладнання. Загалом Peregrine може нести корисне навантаження масою до 265 кг.

У межах підготовки до польоту на Місяць Peregrine пройшов серію випробувань. Вони включали вібраційні та акустичні тести, а також перевірки електромагнітної сумісності обладнання. За ними було випробування у вакуумній камері, яке підтвердило, що апарат витримає умови польоту в міжпланетному просторі. Після його завершення Astrobotic оголосила про те, що Peregrine готовий до майбутньої місії.

Перша місячна місія Peregrine

Найближчим часом Peregrine перебуватиме у штаб-квартирі компанії в Піттсбурзі. Після того, як компанія отримає дозвіл від пускового оператора ULA, його переправлять на мис Канаверал. Терміни запуску апарата залежатимуть від ступеня готовності нової ракети Vulcan (Peregrine стане її першим вантажем).

Иллюстрация лунной миссии Peregrine-1
Peregrine на Місяці (концепт). Джерело: Astrobotic

21 січня компоненти Vulcan були доставлені на територію Космічного центру ім. Кеннеді. Найближчим часом ULA планує провести серію перевірок ракети, які включатимуть її заправлення та репетицію зворотного відліку.

Після того, як Vulcan завершить випробування, Peregrine буде доставлений на космодром та встановлений на носій. «Компанію» йому складе пара прототипів супутників системи Project Kuiper від Amazon. Вони залишаться на навколоземній орбіті, тоді як Peregrine буде виведений на траєкторію польоту до Місяця.

План польоту передбачає, що Peregrine здійснить посадку в районі Озера Смерті — місячного моря, розташованого у північно-східній частині видимого боку супутника. На борту апарата розміщуватиметься 24 вантажі. Приблизно половина їх надана NASA, інші — різними комерційними замовниками. Серед найцікавіших вантажів місії кілька мікророверів, а також монета, на яку «завантажений» один біткоїн.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine