Компанія Astrobotic показала місячний лендер

Компанія Astrobotic провела презентацію місячного спускного апарата Peregrine. Його планується відправити до супутника нашої планети вже до кінця 2022 року.

Місячний апарат Peregrine. Джерело: Astrobotic

Апарат Peregrine

Висота Peregrine становить 1,9 м, ширина — 2,5 м. Він оснащений п’ятьма двигунами, призначеними для виконання маневрів у міжпланетному просторі та м’якої посадки на місячну поверхню. Апарат має багато портів, призначених для розміщення різного наукового обладнання. Загалом Peregrine може нести корисне навантаження масою до 265 кг.

Місячний апарат Peregrine. Джерело: Astrobotic

Програма CLPS

Peregrine вирушить до Місяця в межах контракту за програмою CLPS (Commercial Lunar Payload Services), основна мета якої полягає у залученні комерційних фірм до освоєння Місяця. Її суть досить проста. NASA надає контракти з фіксованою ціною на вантажі (зазвичай наукові прилади), які потрібно відправити на Місяць. Компанія, що отримала контракт, самостійно організовує весь процес доставлення: шукає вільну ракету-носій, купує або будує спускний апарат, а потім забезпечує розміщення на ньому вантажів. Таким чином, NASA звільняє себе від численних організаційних та технологічних турбот і підтримує розвиток приватної індустрії.

Перша місія Peregrine

У межах своєї першої місячної місії Peregrine здійснить посадку в районі Озера Смерті — місячного моря, розташованого у північно-східній частині видимого боку супутника. На борту апарата розміщуватиметься 24 вантажі. Приблизно половина їх надана NASA, інші — різними комерційними замовниками. Серед найцікавіших вантажів місії кілька мікророверів, а також монета, на яку «завантажено» один біткоїн.

Місячний апарат Peregrine (концепт). Джерело: Astrobotic

Для запуску Peregrine використають ракету Vulcan. Її введення в експлуатацію кілька разів відкладалося через проблеми з постачанням метанових двигунів BE-4. Наразі він запланований на кінець 2022 року. Peregrine стане першим вантажем нового носія.

За матеріалами https://www.theverge.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine