Модний дім Prada допомагатиме розробляти місячні скафандри

Італійський дім високої моди Prada допомагатиме компанії Axiom Space у розробці скафандрів для програми Artemis. Вони впевнені, що їхній досвід використання композитних матеріалів у одязі стане в пригоді на Місяці.

Місячні скафандри
Місячні скафандри. Джерело: Axiom Space

Скафандри для місії Artemis

Компанії Axiom Space та Prada 4 жовтня оголосили про початок співпраці у галузі розробки космічного скафандра для програми Artemis. Астронавти мають почати використовувати їх із третьої місії.

Саме Axiom Space NASA доручила розробку скафандрів для повернення на Місяць. У вересні 2022 року в межах програми Exploration Extravehical Activity Services їм виділили 228,5 млн доларів. Цей же «космічний спецодяг» у майбутньому планується використовувати для роботи на МКС та її наступниках.

«Prada — більше, ніж просто модна компанія, — визнав в інтерв’ю Майкл Суффредіні, виконавчий директор Axiom Space. — Вони насправді роблять чимало технологічно просунутих речей».

Чим може допомогти Prada

Prada справді розраховує бути корисною у розробці місячного скафандра. Лоренцо Бертеллі, директор компанії з маркетингу, говорить, що ще у 1990-х вони заснували команду з яхтингу Luna Rossa, яка змагалася за Кубок Америки.

Відтоді модний дім набув чималого досвіду не тільки у стильності продукції, а й у використанні м’яких композитних матеріалів, зокрема і в одязі. Очікується, що цей досвід вони використають для проєктування зовнішнього шару скафандрів.

Prada зможе розробити такий дизайн, який захистить від усіх негативних факторів зовнішнього середовища, зокрема і від місячного пилу, не знижуючи рухливості астронавта. Крім того, сам скафандр має бути дуже легким.

У здатності Prada створити не лише красивий, а й функціональний дизайн, мало хто сумнівається. Однак Axiom Space після року роботи над проєктом так чомусь і не показала, над якими концептами вони разом з італійськими модель’єрами працюватимуть.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine