Місячна ракета SLS готова до старту 14 листопада

Випробувальний політ місячної ракети SLS запланований на 14 листопада. Почати вивозити її мають вже сьогодні. Фахівці запевняють, що цього разу проблем не буде.

SLS на стартовому майданчику
Ракета SLS на старті. Джерело: www.space.com

Нова дата старту місячної ракети

Нова дата старту гігантської місячної ракети SLS — 14 листопада о 19:07 за київським часом. Як і було заплановано раніше, основним навантаженням цієї місії будуть місячний корабель Orion та європейський сервісний модуль, а додатковим — купа малих космічних апаратів.

Запуск планується здійснити зі стартового майданчика 39B космічного центру імені Кеннеді у Флориді. Транспортування ракети до нього розпочнеться вже сьогодні, 4 листопада, і триватиме приблизно 10 годин.

Фахівці запевнили, що перевірили всі системи, й цього разу жодних несподіванок не станеться. SLS здійснить перший безпілотний політ, тоді можна буде говорити про підготовку нової місії, яка доставить людей на місячну орбіту.

Ракета SLS у 2022 році

Завершальний етап підготовки пуску SLS триває весь 2022 рік. У березні та червні ракету вивозили для проведення репетицій. Перша з них показала, що треба здійснити додаткові роботи. Після другої ухвалили рішення про пуск ракети.

Втретє SLS опинилася на стартовому майданчику 39B у серпні. У вересні було дві спроби пуску, одну з них зупинили за 40 хвилин до старту. 26 вересня ракету завезли назад до збирального цеху, щоб заховати від урагану Ян.

Останні п’ять тижнів SLS провела там. Фахівці перевіряли не лише її трубопроводи та ємності, які створили стільки проблем у вересні. Замінили також і електричні батареї корисного вантажу. Всі сподіваються, що цього разу все буде добре, але наскільки цьому сприятиме погода, стане відомо тільки напередодні старту.

За матеріалами https://www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine