Грандіозне 10-годинне відео транспортування ракети SLS стиснули у 25 секунд

Подорож, яку здійснила ракета NASA нового покоління Space Launch System (SLS) у ніч на вівторок, була останнім великим приготуванням перед польотом у космос, який намічений на 29 серпня. Під час своєї подорожі мегаракета SLS рухалась зі швидкістю равлика від Vehicle Assembly Building Космічного центру Кеннеді до стартового майданчика 39B, подолавши 6,4-кілометровий маршрут трохи менше ніж за 10 годин. Тепер, коли ракета SLS встановлена ​​на стартовому майданчику, інженери та техніки займуться налаштуванням систем до довгоочікуваного пуску, який відбудеться менш ніж за два тижні.

100-метрову ракету NASA транспортували до стартового майданчика за допомогою гігантського гусеничного транспорту з низькою посадкою під назвою Crawler Transporter-2. Кремезна на вигляд машина розміром із бейсбольний майданчик розвиває максимальну швидкість усього лише в 1,6 км/год.

Звичайно, дивитись за процесом повільного пересування ракети до місця призначення, можуть не всі. Тому компанія Boeing — розробник космічного корабля Orion — опублікувала покадрове відео, яке стискає 10-годинну подорож SLS лише до 25 секунд.

Політ SLS та Orion

Місія NASA Artemis I без екіпажу 29 серпня стане першим комплексним випробуванням ракети SLS і космічного корабля Orion. Космічний корабель здійснить обліт Місяця перед поверненням на Землю в межах місії, яка триватиме 42 дні. Якщо нічого не завадить, місія Artemis II рухатиметься за тим же маршрутом, але вже з екіпажем на борту. Політ Artemis III може відбутися 2025 року та доставить на поверхню Місяця першу жінку та першого афроамериканця.

Відрізняючись від місій Apollo, які доставляли перших людей на Місяць 50 років тому, програма NASA Artemis спрямована на створення бази, звідки астронавти зможуть досліджувати нові ділянки нашого природного супутника з довгостроковим планом використовувати його як сходинку для першої місії екіпажу на Марс.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA опублікувала відео випробування двигунів ракети SLS великим планом.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна
Як виявити діпфейки: астрономи пропонують шукати відблиск зірок в очах
Космічний корабель Starliner розгледіли у телескоп під час стикування з МКС: фото
12 світлових років від Землі: James Webb зазнімкував екзопланету біля близької зорі
Наступний удар буде останнім: мікрометеороїд пробив корпус космічного телескопа вартістю 800 млн доларів
Китайський зонд знайшов воду на Місяці
Минула неділя виявилася найспекотнішим днем в історії Землі
Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець
Зображення від українського аматора стало фото дня у NASA
«Зрізати шлях» до Венери: JUICE готується до історичного подвійного прольоту Місяця та Землі