Orion визнали готовим до польоту на Місяць

Фахівці Космічного центру ім. Кеннеді визнали готовим до запуску космічний корабель Orion. Він вирушить у космос у межах місії Artemis I, реалізація якої запланована на кінець серпня.

Передпускова підготовка Orion та SLS

Минулого місяця NASA назвала дати, обрані для першої спроби пуску надважкої ракети SLS. У межах місії Artemis I вона відправить до Місяця безпілотний космічний корабель Orion, який проведе кілька тижнів на його околицях, після чого повернеться на Землю. На цей час, пуск SLS запланований на 29 серпня. Запасні стартові вікна будуть відкриті 2 та 5 вересня.

Інтер’єр корабля Orion, який буде задіяний у місії Artemis I. Джерело: NASA

У межах підготовки до майбутнього запуску спеціалісти Космічного центру ім. Кеннеді провели низку фінальних тестів Orion, а також встановили в ньому все необхідне для місії обладнання та корисне навантаження. Перевірки не виявили жодних проблем, після чого NASA офіційно визнала корабель придатним до польоту у космос.

Паралельно з перевіркою Orion інженери також займаються підготовкою SLS. Зокрема, вони встановили ізоляційні ковдри на верхній ступінь, а також замінили стулки рухового відсіку центрального ступеня. Згідно з повідомленням на сайті NASA, підготовка надважкої ракети відбувається у штатному режимі, тому керівництво не планує змінювати дату пуску.

Цілі місії Artemis I

Якщо все пройде за планом, ракета SLS відправить Orion до Місяця. Разом із ним у космос вирушить флотилія з десяти кубсатів, призначених для виконання різних завдань — від моніторингу космічної погоди до вивчення навколоземних астероїдів. Цікаво, що спочатку пусковий маніфест місії передбачав включення тринадцяти попутних навантажень, але три апарата не були підготовлені у потрібний термін.

Космічний корабель Оріон на орбіті навколо Місяця в уявленні художника. Джерело: NASA

Orion має вийти на далеку ретроградну орбіту (ДРО) навколо Місяця. Вона пролягає на значній відстані від місячної поверхні — в апогеї корабель відійде від супутниці нашої планети на 70 тисяч км. Фахівці місії обрали ДРО через її стабільність. Космічні апарати, які знаходяться на ній, «балансуються» гравітаційними тяжіннями Землі та Місяця, що дозволяє знизити витрату палива.

Протягом усього польоту інженери NASA слідкуватимуть за поведінкою апарата та тестуватимуть його системи. Датчики, які знаходяться всередині корабля, також будуть вимірювати навантаження та дози опромінення, які б отримав екіпаж корабля.

Передбачувана орбіта та головні маневри корабля Orion у межах місії Artemis I. Джерело: NASA

Загалом план польоту передбачає, що Orion проведе у космосі 42 дні. При запуску 29 серпня, капсула корабля повинна буде приводнитися у Тихий океан 10 жовтня.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine