Місячний супутник NASA скористається комерційною попуткою

Апарат Lunar Flashlight, який призначений для пошуку водяного льоду в полярних кратерах Місяця, знайшов новий носій. Супутник буде запущений як попутний вантаж ракетою Falcon 9 наприкінці 2022 року.

Технічне влаштування та цілі апарата Lunar Flashlight

Lunar Flashlight був розроблений командою, яка складається зі співробітників Лабораторії реактивного руху NASA, Університету Каліфорнії та Космічного центру ім. Маршала. Він представляє собою 14-кілограмовий космічний апарат, створений на базі платформи кубсат (6U). Супутник виведуть на полярну орбіту довкола Місяця. У перицентрі він буде наближатися до місячної поверхні на 20 км, в апоцентрі — віддалятися від нього на 5 тисяч км.

Концепт миссии Lunar Flashlight
Концепт місії Lunar Flashlight. Джерело: NASA

Головне призначення апарата — пошук слідів водяного льоду та летких речовин у полярних кратерах Місяця. Для цього Lunar Flashlight оснащений інфрачервоним лазером та спектрометром. Під час прольоту над полярними кратерами супутник підсвітить їхнє дно за допомогою лазера. Спектрометр проаналізує світло, яке відбилося від місячної поверхні, що дозволить визначити її склад.

Цікаво, що початкова концепція місії була набагато амбіційнішою та передбачала оснащення супутника сонячним вітрилом із площею поверхні 80 м². Його планували використовувати як ліхтар для підсвічування полярних кратерів Місяця, які знаходяться у вічній тіні, щоб безпосередньо знімкувати поклади водяного льоду. Пізніше від цієї ідеї відмовилися через її складність та дорожнечу.

Засіб запуску Lunar Flashlight

Спочатку Lunar Flashlight мав відправитися до Місяця в рамках місії Artemis I. Він був одним із 13 попутних вантажів, які планували відправити у космос разом із космічним кораблем Orion. Однак через труднощі зі створенням рухової установки, супутник не був готовий у потрібний термін. Через це фахівцям місії довелося почати шукати іншу «попутку».

Спутник Lunar Flashlight
Супутник Lunar Flashlight. Джерело: NASA

Як наслідок, в якості носія була обрана ракета Falcon 9. Тепер Lunar Flashlight вирушить до Місяця разом зі збудованим компанією Intuitive Machines зондом NOVA-C, який повинен буде здійснити м’яку посадку в районі долини Шретера. Наразі запуск цієї місії запланований на 22 грудня 2022 року.

Нагадаємо, що недавно NASA повернула ракету SLS на стартовий майданчик.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine