SLS повертається на стартовий майданчик

Вранці 6 червня ворота Будинку вертикального збирання (VAB) на мисі Канаверал залишив гусеничний транспортер NASA. Його завдання — доставлення на стартовий майданчик LC-39B, мобільної пускової платформи з надважкою ракетою SLS.

Нова спроба заправлення SLS

Це вже друга подорож SLS на стартовий майданчик. Вперше вона побувала там навесні. Метою операції була генеральна репетиція запуску. У її межах ракету планувалося заправити, після чого інженери мали відпрацювати процедуру передстартового відліку.

Мобильная пусковая платформа с ракетой SLS
Мобільна пускова платформа із ракетою SLS. Джерело: Michael Cain / Spaceflight Now / Coldlife Photography

На жаль, через низку технічних проблем фахівці так і не зуміли довести до кінця процедуру заправлення. Як наслідок SLS була повернена до VAB для обслуговування та заміни несправних компонентів.

Після завершення ремонту керівництво NASA вирішило провести повторну спробу заправлення SLS. Наразі ця операція запланована на 19 червня.

Гусеничний транспортер NASA

Гусеничний транспортер, який використовується для перевезення SLS, був побудований ще в 1965 році для потреб програми Apollo. Його довжина становить 40 метрів, ширина — 35 метрів, маса — 2700 тонн, максимальна вантажність — близько 6 тисяч тонн. Транспортер складається з платформи на чотирьох візках, кожен з яких забезпечений двома гусеницями. На момент створення він був найбільшою самохідною машиною у світі.

Гусеничный транспортер NASA
Гусеничний транспортер NASA із ракетою SLS. Джерело: NASA

Загалом, NASA має у своєму розпорядженні два мобільні транспортери, які носять неофіційні імена Ганс та Фріц. За майже 60 років своєї служби вони проїхали відстань, яка перевищує 5500 км. Для того, щоб подолати 6,8-кілометрову дистанцію, яка розділяє VAB та стартовий майданчик LC-39B, транспортеру потрібно від 8 до 12 годин.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine