Artemis I запустять наприкінці серпня

Інженери продовжують виправляти технічні недоліки ракети SLS. Також вони провели демонстрацію електронних систем місячного корабля Orion. Запуск місії Artemis I планується наприкінці серпня.

Місія Artemis I готується до старту
Ракета SLS у збиральному цеху. Джерело: www.space.com

Artemis I готується до старту

Гігантська місячна ракета SLS зараз перебуває у збиральному цеху. Інженери виправляють останні несправності, що можуть стати на заваді виконанню першої демонстраційної місії Artemis I. Зокрема вони ліквідовують витік водню, який виявили під час попередніх репетицій.

Його причиною стало нещільне з’єднання на внутрішній стінці секції двигуна ракети, де кріпиться швидкороз’ємний шланг для рідкого водню. Цанга, що підтримує та направляє його, виявилася поламаною. Інженери ремонтуватимуть її паралельно з іншими роботами, які виконуватимуться найближчим часом.

Старт місії Artemis I має відбутися наприкінці серпня. В цей час буде відкрите стартове вікно. Якщо у NASA з якоїсь причини його пропустять, то запуск доведеться перенести на другу половину вересня. Конкретна ж дата буде названа після того, як інженери поведуть усі необхідні роботи.

Інші роботи з підготовки місії

Крім ремонту системи подачі водню, інженери проводять інші роботи, необхідні для здійснення місії Artemis I. Зокрема вони готуються активувати батареї ракети. Зараз вони зняті з носія, й саме у такому стані їх планують увімкнути, перевіряючи справність. До того ж будуть перевірені системи переривання польоту. Фахівці мають продіагностувати пристрої, що контролюють стан ракети.

Ведуться роботи й з космічним кораблем Orion. На ньому встановили демонстраційну технологію, яка допоможе випробувати нові системи цифрової взаємодії та відеозв’язку в космосі. Інженери також проводять випробування нагрівачів та датчиків командного та європейського сервісного модулів.

За матеріалами: Вlogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine