Місії «Аль-Амаль» та MAVEN поєднають зусилля з вивчення Марса

NASA повідомила про досягнення домовленості, що передбачає обмін науковими даними між групами супроводу місій «Аль-Амаль» та MAVEN. Це має підвищити наукову віддачу від обох проєктів та допомогти розкрити загадки Червоної планети.

Апарат MAVEN в уявленні художника. Джерело: NASA

MAVEN був запущений NASA 2013 року. Він призначений для вивчення марсіанської атмосфери та, зокрема, вимірювання швидкості її витоку в космос. Останніми роками апарат також почав активно використовуватися для ретрансляції даних, що збираються приладами, котрі працюють на поверхні Марса.

У 2020 році «Аль-Амаль» увійшов в історію як перший збудований в арабській країні апарат, запущений до іншої планети. Основними цілями місії є вивчення погодних процесів та клімату Червоної планети, а також взаємодії верхніх та нижніх шарів її атмосфери.

Апарат «Аль-Амаль» в уявленні художника. Джерело: UAE Space Agency

За словами представників NASA, взаємний обмін даними дозволить ученим краще розібратися в процесах, що відбуваються у марсіанській атмосфері, та в тому, як вона поступово випаровується у відкритий космос. Останнє викликає особливий інтерес. Переважає думка, у далекому минулому Марс мав набагато потужнішу газову оболонку, що дозволяла підтримувати існування рідкої води на його поверхні. Але потім планета втратила основну частину своєї атмосфери, поступово перетворившись на звичний нам пустельний світ. Дані «Аль-Амаль» та MAVEN можуть допомогти вченим розгадати цю таємницю.

Ви також можете почитати про те, як апарат MRO зазнімкував поклади сухого льоду в марсіанському кратері.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine