Минув рівно рік відтоді, як Об’єднані Арабські Емірати увійшли до космічної історії. Їхній перший міжпланетний апарат Hope вийшов на орбіту навколо Марса. Місія Emirates Mars, або «Аль-Амаль», стартувала в липні 2020 року. Через 7 місяців апарат прибув до Марса та успішно вийшов на його орбіту 9 лютого 2021 року. Після кількох місяців місія розпочала свої наукові спостереження за атмосферою та кліматом Червоної планети.
«Ми дуже раді та схвильовані бачити прогрес у місії», — прокоментував Хес Аль Матруші, науковий керівник проєкту «Аль-Амаль» із дослідження Марса.
Перші результати місії Emirates Mars
Спостереження апарата Hope підтвердили, що невловиме явище, яке називається дискретним полярним сяйвом, відбувається на нічному боці Марса. Космічний апарат також покликаний допомогти вченим зрозуміти, як взаємодіють між собою різні прошарки атмосфери планети. Команда також вивчає характеристики марсіанських хмар.
Після першої річниці на орбіті Червоної планети космічний корабель перебуває приблизно на півдорозі до завершення своєї основної місії. Планується, що вона триватиме один марсіанський рік (687 днів). Цей графік важливий, оскільки вчені прагнуть зрозуміти, як погода та клімат працюють на всій планеті впродовж дня і протягом року.
Місія публікує нову інформацію кожні три місяці. Наступну партію наукових даних планується опублікувати у квітні. Команда сподівається, що у зонда попереду ще багато досліджень та відкриттів.
Важлива віха у міжнародній науковій спільноті
Hope — це перша місія ОАЕ за межами орбіти Землі. Вона була запущена у зв’язку з 50-річчям незалежності країни у грудні 2021 року. Прибуття космічного корабля зробило ОАЕ п’ятою державою, що досягла Червоної планети. Країна приєдналася до NASA, Росії, Європейського космічного агентства та Індії. Китай приєднався до групи лише через день після ОАЕ зі своєю місією Tianwen-1.
Після прибуття Hope ОАЕ також оголосили про наступний проєкт. Об’єднані Арабські Емірати планують відправити космічний корабель до поясу астероїдів та Венери. Місія дозволить розв’язувати нові інженерні завдання та глибше залучати промисловість ОАЕ до космічної програми.
Нагадаємо, що раніше в межах місії «Аль-Амаль» були сфотографовані марсіанські супервулкани.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine