«Аль-Амаль» вийшов на ареоцентричну орбіту

9 лютого космічний апарат «Аль-Амаль», що належить Об’єднаним Арабським Еміратам, виконав успішний 27-хвилинний маневр, під час якого зменшив свою швидкість на 1000 м/с, що дозволило йому вийти на постійну орбіту навколо Марса. Таким чином, цей міжпланетний зонд став першим в історії арабським апаратом, який досяг Червоної планети.

«Аль-Амаль» в уяві художника. Джерело: MBRSC

Зараз «Аль-Амаль» знаходиться на орбіті з перицентером на висоті біля 1000 км і з апоцентром на відстані 50 тис. км від марсіанської поверхні. Найближчим часом фахівці команди супроводу проведуть ряд випробувань, щоб переконатися в тому, що бортове обладнання працює у штатному режимі. Далі автоматичний розвідник розпочне нову серію корекцій курсу, яка триватиме два місяці. Після її завершення він опиниться на постійній орбіті з періодом обертання 55 годин, перицентром 20 тис. км і апоцентром 43 тис. км. На ній він виконуватиме свою наукову програму.

Номінальний термін роботи зонда «Аль-Амаль» має скласти два роки. Апарат вивчатиме марсіанську атмосферу та клімат. Для цього він оснащений трьома науковими приладами — камерою EXI, ультрафіолетовим спектрометром EMUS та інфрачервоним спектрометром EMIRS. Очікується, що всі зібрані ним дані будуть викладені у відкритий доступ.

За матеріалами: https://spacenews.com