Мільйонер Денніс Тіто замовив у SpaceX політ до Місяця 

У SpaceX повідомили, що отримали замовлення на ще одну місію навколо Місяця для заможного любителя гострих відчуттів. Два місця на майбутньому космічному кораблі Starship викупив американський мультимільйонер Денніс Тіто, який був першим у світі космічним туристом на Міжнародній космічній станції у 2001 році. Денніс заплатив за тижневу експедицію до Місяця для себе та своєї дружини Акіко.  

Американський мільйонер Денніс Тіто
Американський мільйонер Денніс Тіто

Але білети не гарантують політ у першому рейсі. Місія відбудеться лише після того, як SpaceX виконає своє зобов’язання запустити мільярдерів Джареда Айзека та Юсаку Маедзаву. Останній взагалі придбав цілий рейс для себе та групи артистів, викупивши усі 12 місць. 

«Наразі місія відкрита для реєстрації ще 10 осіб», — сказав Денніс Тіто. Він додав, що не очікує польоту найближчим часом. За словами мільйонера, спочатку SpaceX має зробити кілька запусків Starship, щоб упевнитись у її надійності, а потім, десь у наступному десятилітті, з’явиться вікно для подорожі подружжя разом з іншими десятьма пасажирами. Проте Тіто відмовився називати вартість квитка до Місяця. 

Денніс Тіто у складі екіпажу «Союз TM-32» на МКС
Денніс Тіто у складі екіпажу «Союз TM-32» на МКС. Фото: Wikipedia

Мільйонер Денніс Тіто — колишній науковець Лабораторії реактивного руху NASA, який потім став інвестиційним банкіром. Він завжди захоплювався космосом, тому політ як космічного туриста в 2001 році став здійсненням його заповітної мрії. За це він заплатив 20 млн доларів. Але він ніколи не думав, що матиме шанс повернутися в космос та здійснити ще одну свою найзаповітнішу мрію — полетіти на Місяць.  

Зараз мільйонеру 82 роки. Перший політ Starship відбудеться не раніше 2025 року. А перші туристичні подорожі у космос на космічному кораблі SpaceX очікуються у наступному десятилітті, тож, напевне, Тіто буде вже за 90, коли йому відкриється можливість полетіти до Місяця. Але у такому віці екстремальні польоти мають ризики для погіршення здоров’я. З іншого боку, актору Вільяму Шетнеру було 90, коли він здійснив свій політ на Blue Origin до краю космосу та повернувся неушкодженим. 

Раніше ми повідомляли про те, як запуск двигунів Starship викликав пожежу

За матеріалами CNN 

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі! 

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine