Masten Space Systems повідомила про банкрутство

Аерокосмічна компанія Masten Space Systems подала заяву про банкрутство. Вона відома тим, що 2020 року виграла контракт NASA на доставлення вантажів на місячну поверхню.

Контракт із NASA

Masten Space є однією з шести компаній, які отримали контракти за програмою CLPS (Commercial Lunar Payload Services), що фінансується NASA. Вона спрямована на залучення комерційних фірм до освоєння природного супутника нашої планети.

Спускальний апарат XL-1 (концепт). Джерело: Masten Space Systems

За умовами, укладеної у 2020 році, 75-мільйонної угоди, Masten Space мала доставити на південний полюс Місяця комплект з дев’яти наукових інструментів, призначених для взяття зразків місячного ґрунту та вивчення їхнього складу. Іншим вантажем місії є 12-кілограмовий мікроровер Moon Ranger. Він призначений для демонстрації технології швидкого переміщення на великі відстані місячною поверхнею у режимі автономної навігації без зв’язку із Землею.

Для доставлення інструментів та ровера на Місяць, Masten Space планувала використовувати розроблений її фахівцями спускальний апарат XL-1. За умовами контракту, він повинен був забезпечити роботу, наданих NASA приладів, протягом 12 земних днів. Спочатку запуск XL-1 був призначений на 2022 рік, але через наслідки пандемії COVID-19 його перенесли на листопад 2023 року.

Банкрутство Masten Space

На жаль, останнім часом компанія зіткнулася з фінансовими проблемами, це змусило її скоротити штат та звільнити багатьох співробітників, які працюють над проєктом XL-1. Але це не допомогло, та їй довелося заявити про банкрутство. Згідно з заявою Masten Space, її активи оцінюються від 10 до 50 мільйонів доларів, зобов’язання — у тому ж діапазоні. Найбільшим кредитором компанії є SpaceX, яка має контракт на запуск XL-1.

Створені Masten Space зразки аерокосмічної техніки. Джерело: Masten Space

На сьогодні Masten Space є другою компанією, яка не зуміла виконати свої зобов’язання щодо доставляння вантажу на Місяць у межах програми CLPS. Першою стала OrbitBeyond, яка відмовилася від контракту NASA у 2019 році. Контракти, які залишилися, розподілені між компаніями Intuitive Machines, Astrobotic Technology, Firefly Aerospace та Draper. Перші запуски по них, поки що заплановані на кінець поточного року.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine