Марсохід святкує побудову сховища на Марсі гордовитим селфі

Марсохід NASA Perseverance має вагомі підстави для гордості. Він завершує будівництво першого складу зразків на іншій планеті. У надійному сховищі на поверхні Марса зберігатимуться контейнери з цінними для науки зразками марсіанської породи та каміння. Під час своєї праці марсохід зробив селфі поруч з однією пробіркою зі зразками.

Perseverance
Марсохід Perseverance позує для селфі поруч із пробіркою зі зразками під час будівництва першого сховища на іншій планеті. Фото: NASA, JPL-Caltech, Кевін М. Гілл

Деталізоване селфі марсохода утворене з кількох зображень, з’єднаних в одне ціле. Perseverance надіслав знімки 22 січня. Астрономи NASA опублікували необроблені фото, але згодом агенція покаже покращене та більш детальне селфі.

Сховище для Mars Sample Return

Будівництво сховища почалося у грудні 2022 року. Воно не є будівлею чи ямкою, а скоріше являє собою розкидані у певній послідовності 10 контейнерів на поверхні Марса, місцеперебування яких було промарковане для легшого пошуку майбутніми місіями. Більшість пробірок містять невеликі, розміром з крейду, зразки каменів Марса, що були зібрані у кратері Єзеро.

Сховище є резервним планом для майбутньої місії Mars Sample Return. Це складна та амбітна  спроба повернути зразки на Землю у 2030-х роках для детальнішого вивчення більш сучасними приладами. NASA сподівається, що Perseverance все ще працюватиме, коли прибуде MSR, щоб він сам міг доставити проби до посадкового модуля, що полегшить задання. Якщо з марсоходом трапиться біда, тоді місія відправить два невеликі гелікоптери до сховища зі зразками, щоб забрати контейнери.

Пошук доказів життя

Кратер Єзеро має захопливу історію. Колись тут була річка, що впадала в озеро на місці кратера. Зразки гірських порід із району дельти особливо цікаві. Вчені сподіваються, що вони дадуть нам зрозуміти, чи на Марсі колись було мікробне життя. Тому такий проєкт із завершенням побудови сховища для зразків вартий того, щоб відсвяткувати його марсіанським селфі.

Раніше ми повідомляли про те, як Perseverance відсвяткував свій перший марсіанський день народження.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі
Безпрецедентна роздільна здатність: супутник компанії Maxar зазнімкував МКС і Starliner
Інтерактивна карта «Жнива надії» допоможе українським аграріям
Людина, яка показала нам Сонячну систему: голова місії Voyager Ед Стоун помер у віці 88 років
Короткочасні космічні подорожі не шкодять здоров’ю людини
Зразки зі зворотного боку Місяця прибудуть на Землю 25 червня
Космічний телескоп Hubble розкрив таємницю вибуху 40-річної давнини
На кораблі Starliner виявлено новий витік гелію
Місячна станція стала на крок ближче до запуску