Колишній американський астронавт і чинний сенатор Марк Келлі вважає, що російська протисупутникова зброя не становить значної небезпеки. Країна-агресорка просто не може застосовувати її достатньо ефективно.
Марка Келлі не лякають російські ракети
Колишній астронавт і член парламенту США Марк Келлі 30 квітня заявив, що, на його думку, російська протисупутникова зброя не може ефективно вражати цілі у космосі. Він обіймає посаду голови підкомітету нових загроз у сенатському комітеті зі збройних сил.
На думку Келлі, навіть війна, що триває, не підвищує шанси застосування росією ракет для ураження американських супутників. За його словами, випробування цих ракет минулої осені довелося ретельно планувати, та все одно його результати стали несподіванкою навіть для самих космічних сил путіна.
Келлі свого часу на собі відчув загрозу від космічного сміття, що утворюється після застосування подібної зброї. У 2007 році, коли Китай випробовував свої ракети, він саме перебував у космосі, і йому двічі довелося маневрувати, щоб ухилитися від уламків. Спочатку Келлі врятував від них шаттл, а потім — Міжнародну космічну станцію.
Досвід тогорічних випробувань, на думку астронавта, має утримати росію від бойового застосування цих ракет, адже вони можуть завдати шкоди й російським об’єктам у космосі.
Американська позиція щодо протиракетної зброї
Раніше віцепрезидентка США Каміла Гаріс оголосила про бажання заборонити випробування протисупутникової зброї взагалі. Сполучені Штати не будуть її застосовувати самі й докладуть усіх зусиль, аби жодна країна у світі цього не робила.
Щоправда, така позиція вже викликала критику з боку багатьох американських політиків. Вони наголошують, що таке рішення насамперед б’є по Сполучених Штатах. Бо самі вони ці випробування припинять, а от чи відмовляться від такої зброї росія та Китай, лишається невідомим.
Майбутнє космічної станції
Паралельно Келлі висловився щодо майбутнього космічної станції. Раніше голова «Роскосмоса» Дмітрій Рогозін заявляв, що його організація вийде з цього проєкту, однак коли конкретно відбудеться ця подія, не сказав.
На думку Келлі, вторгнення в Україну однозначно позначиться на співпраці щодо МКС, але як саме, він поки що сказати не може. Різноманітні американські підприємства готові узяти на себе ті роботи, які зараз виконує росія, однак цей процес потребує часу.
У цілому позиція сенатора Келлі більш виважена, ніж у його брата-близнюка і теж ексастронавта Скотта. Він відкрито підтримує Україну і говорить про те, що російським космонавтам промивають мізки.
За матеріалами Spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine