ООН проведе перемовини щодо перегонів озброєнь

У травні Організація Об’єднаних Націй проведе перемовини щодо запобігання ескалації протистояння у космосі. Світова спільнота прагне виробити нові правила безпеки. Однак Росія, Китай та низка інших країн виступають проти.

Перемовини торкнуться космічної зброї та безпеки
Перемовини стосуватимуться космічної зброї та безпеки. Джерело: Scitechdaily.com

Перемовини з безпеки відбудуться у травні

У Держдепартаменті США заявили, що 9—13 травня цього року на Генеральній асамблеї ООН відбудуться перемовини щодо недопущення ескалації у космосі. Ще у грудні 2021 року була створена робоча група відкритого складу, й ось тепер вона збереться, щоб зробити перші кроки до підвищення безпеки на орбіті Землі.

Метою зустрічі є надання рекомендацій щодо норм, правил та принципів стосовно відповідального поводження при забезпеченні державами своїх оборонних програм у космосі. Цей процес усіляко підтримують США, і за його швидше розгортання проголосували 163 країни.

Однак 12 країн виступили проти. Як не важко здогадатися, серед них Росія, Китай, Іран, Сирія, Куба та Венесуела. Але більшість держав усе ж хочуть безпеки. Тому група продовжить працювати та проведе дві зустрічі 2022 року і ще дві — 2023-го.

Протисупутникова зброя

Найгарячіша тема космічної безпеки — протисупутникова зброя. Китай провів її випробування 2007 року, а Росія — 2021-го. І щоразу виникала небезпека для всієї орбітальної інфраструктури. Однак представники країни, що розв’язала у Європі нову війну, продовжують усіх переконувати, що загрози їхні випробування не становлять. Роблять вони це з тою ж упертістю, з якою переконують усіх, що житлові будинки та лікарні в Україні, по яких вони завдають ударів, — насправді військові бази.

Тож якщо росіяни приїдуть на перемовини, то можуть заблокувати прийняття будь-яких документів щодо того, що можна і чого не треба робити у космосі. Щоправда, для цього їм ще якось треба потрапити до Європи. Адже країни Старого Світу закрили небо для літаків країни-агресорки.

Крім того, у США є і власні проблеми з протисупутниковою зброєю. Річ у тім, що такі ракети є й у них. Але ця зброя також використовується у якості перехоплювачів балістичних ракет. Тому Держдепартамент досить обережно веде перемовини, щоб випадково не заборонити чогось зайвого самим собі.

Російсько-американські перемовини припинилися

З огляду на безвідповідальність російських випробувань протисупутникової зброї у листопаді 2021 року, США не стали чекати, поки нова комісія запрацює. Ще взимку вони розпочали двосторонні перемовини з країною, яка для всіх створює проблеми. Однак із початком російсько-української війни робота цієї групи припинилася.

Тепер до кінця активної воєнної фази США просто не бачать сенсу в якихось прямих перемовинах. Значно більше вони покладаються на санкції. Останні торкаються одночасно фінансової та технічної сторін. Тож є надія, що підтримувати велику кількість ракет для ураження супутників у Росії не вийде.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Як кількість опадів впливає на поля та ліси: супутникове дослідження
SpaceX виловила уламки Starship: що залишилось від ракети після шостого польоту Starship
Телескоп ALMA: у віддаленій галактиці серед пилу народжуються нові світила
SpaceX прагне надати космічному комплексу Starbase статус міста
Раз на століття схожі на Сонце зорі породжують велетенські вибухи
Без океану магми: місія NASA зазирнула в серце вулканічного світу
Підйом завершено: ровер Perseverance піднявся на вал кратера Єзеро
Японська компанія Ispace готується видобувати на Місяці гелій-3
Всесвіт на межі розуміння: темна енергія та загадка нескінченного розширення
Падіння астероїдів на мертві зорі: загадковим сигналам із космосу знайшли пояснення