Lockheed Martin та Maxar виграли конкурс на створення супутників для стеження за погодою

Компанії Lockheed Martin та Maxar Technologies уклали з NOAA контракти на створення концепції нового покоління супутників для стеження за погодою. Вони будуть геостаціонарними й «висітимуть» над територією США.

Дані з одного з супутників для стеження за погодою
Дані з одного з супутників NOAA. Джерело: NOAA

Нові супутники для стеження за погодою

26 липня Національне управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA) оголосило, що NASA від її імені уклала контракти з компаніями Lockheed Martin та Maxar Technologies. Ціна кожного з них становить 5 млн доларів. За ці гроші фірми мають розробити концепти супутників нового покоління для стеження за погодою.

Йдеться про апарати для розширених геостаціонарних спостережень GeoXO, які у майбутньому мають замінити нинішні супутники серії GOES-R. По одному такому апарату «висітиме» над Західним та Східним узбережжями США. А у перспективі ще один сателіт має спостерігати за центральною частиною.

Відповідно до контрактів, кожна компанія витратить 10 місяців на розроблення концепту супутника GeoXO. Вони мають визначитися з тим, які технології необхідні для будівництва апаратів, якими будуть їхні характеристики, ризики, втрати та графік виробництва. І вже за результатами виконання цих робіт NASA та NOAA укладуть 2024 року контракти з конкретними технічними завданнями.

Які завдання виконуватимуть нові супутники

Загальним завданням нових супутників GeoXO стане постійний моніторинг стану клімату й океану та точне передбачення погоди. Lockheed Martin планує створити апарати, на яких використовуватимуться два прилади, що вже працюють на сателітах серії GOES-R: геостаціонарний картограф блискавок та сонячна ультрафіолетова камера.

Maxar теж має досвід проєктування супутників для NOAA. Свого часу саме вони побудували 8 сателітів для стеження за погодою серії GOES першого та другого поколінь. Але було це ще у ХХ столітті. Зате у них є величезний досвід використання власних супутників для дослідження Землі.

Серед задач, які виконуватимуть сателіти GeoXO, фахівці виокремлюють картографування блискавок. Над США ці природні явища можуть досягати десятків кілометрів завдовжки, але вчасно відстежити їх вкрай важко. Також вони у постійному режимі стежитимуть за кольором океану. Його зміна сигналізує про процеси ерозії річкових русел та життєдіяльність океанічного планктону.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine

Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі
Безпрецедентна роздільна здатність: супутник компанії Maxar зазнімкував МКС і Starliner
Інтерактивна карта «Жнива надії» допоможе українським аграріям
Людина, яка показала нам Сонячну систему: голова місії Voyager Ед Стоун помер у віці 88 років
Короткочасні космічні подорожі не шкодять здоров’ю людини
Зразки зі зворотного боку Місяця прибудуть на Землю 25 червня
Космічний телескоп Hubble розкрив таємницю вибуху 40-річної давнини
На кораблі Starliner виявлено новий витік гелію
Місячна станція стала на крок ближче до запуску