Італійська космічна агенція (ASI) опублікувала серію зображень, отриманих кубсатом LICIACube. Вони демонструють момент зіткнення зонда DART з астероїдом Діморф.
Апарат LICIACube виготовлений на базі платформи Cubesat. Його маса становить 14 кг, а наукове оснащення представлене двома камерами. Одна з них (камера Gecko) збудована компанією Dragonfly Aerospace, власником якої є український підприємець та меценат Макс Поляков.
LICIACube відокремився від DART за два тижні до зіткнення. На нього було покладене завдання знімкувати момент удару, форму й характер розльоту викинутої речовини та при можливості показати утворений кратер.
Італійський кубсат успішно впорався з основним завданням. Надіслані ним знімки демонструють момент зіткнення DART з астероїдом та викид, що при цьому стався. Його яскравість перевершила очікування більшості астрономів.
Зараз невідомо, чи вдалося LICIACube отримати будь-які зображення кратера. Кубсат здійснив проліт Діморфа через три хвилини після удару, дистанція мінімального зближення склала 55 км. Але, оскільки удар викинув велику кількість матеріалу, не виключено що він, немов димова завіса, повністю приховав астероїд, унеможлививши проведення його знімання.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine