Китай проводить кастинг космічних місій

Китайська академія наук готується провести відбір космічних місій, які будуть реалізовані в межах третьої Програми стратегічних пріоритетів (також відомої як програма «Нові обрії»). Їхній запуск відбудеться в період з 2026 по 2030 рік і буде присвячений до чергового п’ятирічного плану.

Джерело: Yuko Shimizu

Загалом на розгляді Китайської академії наук знаходяться 13 проєктів у чотирьох наступних областях: астрономія та астрофізика, екзопланети, геліофізика, планетарні дослідження.

Астрономія та астрофізика

В галузі астрономії та астрофізики китайські вчені розглядають три наступні проєкти:

  • eXTP (Enhanced X-ray Timing and Polarimetry) — потужна рентгенівська обсерваторія для спостереження за небом та забезпечення багатоканальних досліджень гравітаційних хвиль та джерел нейтрино.
  • DAMPE-2 (DArk Matter Particle Explorer-2) — продовження супутникової місії DAMPE для пошуку можливих свідчень анігіляції чи сигналів розпаду темної матерії.
  • DSL (Discovering the Sky at the Longest Wavelength) — група з десяти невеликих супутників, яка буде відправлена на місячну орбіту, та скориставшись Місяцем, як щитом від земних перешкод, візьметься за вивчення слабких сигналів з раннього Всесвіту.

Екзопланети

У галузі вивчення екзопланет беруть участь два проєкти: CHES (Closeby Habitable Exoplanet Survey) та ET. CHES займеться пошуком екзопланет у сотні найближчих до Землі сонцеподібних зір, за допомогою астрометричного методу. Метою ET стане пошук землеподібних екзопланет за допомогою транзитного методу. Обидва апарата працюватимуть у точці Лагранжа L2 системи Сонце – Земля.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 (176) 2020

До товару

Геліофізика

В галузі вивчення нашого Сонця та геліосфери за перемогу змагаються такі проєкти:

  • SOR (SOlar Ring) — сузір’я з трьох рознесених на 120° супутників, призначених для вивчення Сонця та внутрішньої частини геліосфери.
  • SPO (Solar Polar-orbit Observatory) — апарат, який буде виведений на орбіту з нахилом понад 80° що до площини екліптики, з метою вивчення полюсів Сонця.
  • ESEO (Solar Eclipse Observatory) — апарат, який буде виведений у точку Лагранжа L2 системи Сонце – Земля для вивчення внутрішньої корони.
  • CHIME (Heliospheric Interstellar Medium Explorer) — апарат, який проведе перші вимірювання незайманого міжзоряного газу та пилу, в областях їх високої щільності, на відстані 2 — 3 а.о. від Сонця.

Планетарні дослідження

Що стосується сфери вивчення планет, то до списку кандидатів належать такі місії:

  • ASR (Asteroid Sample Return). Метою цього проєкту є збирання та доставлення на Землю трьох проб, зібраних у різних місцях 600-метрового астероїда 1989 ML.
  • VOICE (Venus Volcano Imaging and Climate Explorer) — орбітальний апарат для вивчення геологічної еволюції Венери, атмосферних термохімічних процесів, взаємодії поверхні та атмосфери, а також оцінки потенціалу життя у венеріанських хмарах.
  • CACES (Climate and Atmospheric Components Exploring Satellites) — місія з вивчення змін клімату Землі та її атмосфери.
  • OSCOM (Ocean Surface Current multiscale Observation Mission) — місія з вивчення динаміки та енергетики океанів Землі.

Очікується, що Китайська академія наук обере для реалізації від 5 до 7 проєктів. Точна кількість залежатиме від доступного бюджету, технологічної готовності та графіка виробництва.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів