Китай має намір побудувати власний космоплан

19 жовтня Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація (CASIC) провела прес-конференцію щодо своїх планів на найближчі п’ять років. Зокрема, до 2023 року ця організація планує подвоїти кількість запусків ракет «Куайчжоу» з наміром стати провідним гравцем на світовому ринку твердопаливних носіїв. Ще одним важливим видом діяльності корпорації є програма створення супутникового сузір’я з 80 апаратів, призначених для роздачі «інтернету речей». Його розгортання має бути завершено до 2025 року.

Але, мабуть, найцікавішим проектом CASIC є космоплан «Тенгюн». Вперше про його розробку було оголошено кілька років тому. Зараз представники корпорації підтвердили, що дійсно займаються створенням цієї машини.

На думку дизайнерів, «Тенгюн» стане повністю багаторазовою двоступеневою системою. Роль першого ступеня відіграватиме носій, здатний здійснювати зліт як літак зі звичайної злітно-посадкової смуги. Після відділення другого ступеня (власне космоплану) він знизиться і зробить горизонтальну посадку на спеціально адаптованому аеродромі. Космоплан продовжить набирати висоту і вийде на навколоземну орбіту. Виконавши необхідні завдання, він також повернеться на Землю, приземлившись за «літаковою» схемою.

До 2025 року CASIC збирається завершити роботу над першим ступенем комплексу «Тенгюн», початок орбітальних польотів запланований на 2030-ті роки. Варто відзначити, що у вересні Китай провів випробування прототипу багаторазового космічного апарата. Але, судячи з усього, в даному випадку йдеться про інший проект, не пов’язаний з «Тенгюн».

За матеріалами: https://spacenews.com