Космічним туристам Virgin Galactic повідомили сумну звістку

Virgin Galactic знову відклала запуск своєї послуги космічного туризму, змусивши тих, хто вже придбав квитки заздалегідь, чекати ще довше, перш ніж вони зможуть здійснити найнеймовірнішу подорож свого життя. Новина  стала розчаруванням для приблизно 600 людей, які кілька років тому розщедрилися на 250 тисяч доларів США за місце в ракетоплані, а також приблизно для 100 осіб, які нещодавно придбали квитки за вищою ціною — 450 тисяч доларів США.

Відтермінування космічних польотів пов'язане із модернізацією літака-носія VMS Eve
Відтермінування космічних польотів пов’язане з модернізацією літака-носія VMS Eve. Фото: Flickr

5 серпня Virgin Galactic заявила, що вимушена була перенести свої послуги комерційного космічного туризму на другий квартал 2023 року замість першого. Таким чином це вже третя така затримка за 10 місяців. Навіть більше, немає гарантії, що вона не буде останньою.

Затримка пов’язана з удосконаленням літака-носія VMS Eve, що потребує більше часу, ніж очікувалося. Літак-носій побудований для допомоги у досягненні ракетопланом VSS лінії Кармана (100 км над Землею), яка вважається межею космосу.

Virgin Galactic VMS Eve
Літак-носій Virgin Galactic VMS Eve. Фото: Flickr

Попри невдачу, генеральний директор Virgin Galactic Майкл Колглазьєр дав своїм клієнтам зрозуміти, що підготовчі роботи щодо послуги комерційного космічного туризму продовжуються. Наприклад, підрозділ Aurora у складі Virgin Galactic також будує новий літак-носій у співпраці з Boeing. Новий космічний літак матиме назву Imagine.

«Хоча наші плани передбачають запуск комерційної послуги у другому кварталі 2023 року, прогрес у розвитку майбутнього флоту продовжується. Багато ключових елементів нашої дорожньої карти вже готові для значущого масштабування бізнесу», — заспокоює клієнтів Майкл Колглазьєр.

Водночас головний конкурент Virgin Galactic у секторі космічного туризму, Blue Origin Джеффа Безоса, вже здійснив шість успішних запусків із космічними туристами на борту ракети New Shepard. Кілька років тому дві компанії боролися за лідерство у цій сфері. Попри те, що Virgin Galactic була першою, у цих перегонах явно виграла Blue Origin.

Раніше ми повідомляли про те, як космічні компанії пережили важкий перший квартал 2022 року.

За матеріалами Digital Trends

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії