Aurora Flight Sciences побудує два літаки для Virgin Galactic

Virgin Galactic оголосила про укладання угоди з компанією Aurora Flight Sciences (субпідрядник Boeing). Воно обумовлює будівництво двох літаків-носіїв, які призначені для запуску суборбітальних космопланів наступного покоління.

Літак-носій WhiteKnightTwo. Джерело: D. Miller

На сьогодні Virgin Galactic використовує як літак-носій апарат WhiteKnightTwo (VMS Eve), побудований компанією Scaled Composites у 2008 році. Саме він був залучений у місії, яка відбулася влітку 2021 року, під час якої SpaceShipTwo вперше здійснив політ до кордону космосу з повним завантаженням (два пілоти та чотири пасажири). Одним із її учасників був власник Virgin Galactic, мільярдер Річард Бренсон.

Незабаром після завершення місії Virgin Galactic розпочала ремонт та вдосконалення WhiteKnightTwo з метою підвищення його надійності та частоти польотів. Його повернення до роботи заплановане на кінець 2022 року, коли Virgin Galactic планує провести тестовий політ оновленого SpaceShipTwo.

Два літака-носія, замовлені в Aurora Flight Sciences, призначені для місій з використанням космоплана наступного покоління Delta. Згідно з твердженнями Virgin Galactic, вони будуть простіше у виробництві, обслуговуванні та матимуть змогу здійснювати до 200 місій на рік. Перший літак буде готовий до 2025 року.

Нагадаємо що компанія Virgin Orbit, яка належить Річарду Бренсону, недавно здійснила свій перший космічний запуск.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine