Космічний Instagram: астронавт поділився красою полярного сяйва з космосу

Якщо запитати астронавтів на МКС, що їх найбільше вражає під час перебування на орбітальному форпості, багато хто відповість: захопливі краєвиди Землі та космосу. На висоті 400 км над нашою планетою для них відкривається дивовижний краєвид, який доступний не кожному: світанки кожні 90 хвилин, море блискавок в атмосфері, сріблясті вигини Місяця та безліч інших речей, що тамують подих. Але особливе місце серед цих див займають полярні сяйва — динамічні «танці» кольорів, створені сонячним вітром та магнітосферою Землі.

Нещодавно астронавт NASA Дон Петтіт, відомий своєю пристрастю до космічної фотографії, опублікував унікальні відео полярного сяйва, зняті з МКС. На відміну від звичних зелених спіралей, його ролики показують явище у новій перспективі: наче крізь кадр пролітають хвилі «парової турбулентності», які переплітаються з контурами планети. Друге відео, зняте з широким кутом, демонструє, як сяйво обвиває земну кривизну, надаючи кадрам фантастичного вигляду.

Астронавт-фотограф

Петтіт перебуває на орбіті з вересня 2023 року і вже став відомим своїми цікавими знімками. Один із найпопулярніших — нічна панорама басейну Амазонки, де річки нагадують сріблястих змій, що вигинаються в темряві.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 2021 (184)

До товару

Астронавт не перший, хто перетворює наукові спостереження на мистецтво. Його колега Томас Песке з ESA прославився серією фотографій Землі, знятих під час прольотів МКС над материками. Однак Петтіт додає до цього технічну майстерність: його роботи часто поєднують тривалу експозицію, точність деталей та художній підхід.

Такі світлини та відео не лише мають естетичне натхнення, а й допомагають науці. Вони показують зміни клімату, руйнівні шторми та антропогенні втручання в природу. А ще — нагадують, наскільки крихкою є наша планета з космосу. Як каже сам Петтіт: «Кожен кадр — це історія, яку Всесвіт розповідає нам через об’єктив».

Поки МКС продовжує обертатися навколо Землі, астронавти залишатимуться її найвлучнішими оповідачами. І хтозна, можливо, саме їхні роботи надихнуть майбутніх астронавтів вийти за межі гравітації, щоб побачити ці дива на власні очі.

Раніше ми показували фантастичний погляд на Землю з борту МКС.   

За матеріалами digitaltrends.com

Новини інших медіа
На світлину Google Earth випадково потрапив супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів
Астронавт Дон Петтіт повернеться на Землю у день свого 70-річчя
Телескоп Hubble відстежує мандрівний магнетар невідомого походження
У серці Чумацького Шляху таємничі нитки керують життям Галактики 
Вчені нарешті знайшли газ та пил, яких не вистачало у Всесвіті
22 квітня спостерігатиметься максимум метеорного потоку Ліриди