Вранці 14 квітня ракета New Shepard компанії Blue Origin із повністю жіночим екіпажем на борту досягла межі космосу — 106 км над Землею. Серед шести пасажирок були попдіва Кеті Перрі, журналістка CBS News Гейл Кінг та Лорен Санчес, партнерка засновника Blue Origin Джеффа Безоса. 11-хвилинний політ став не лише пригодою, а й символічним кроком для жіночої емансипації у космічній галузі.

Найяскравішим моментом подорожі став спонтанний виступ Кеті Перрі. На зворотному шляху до Землі вона виконала класичну пісню Луї Армстронга What a Wonderful World, створену в 1960-х для загоєння соціальних розколів у США після вбивства президента Джона Кеннеді, початку війни у В’єтнамі та політики расової сегрегації.

«Моє вище «Я» керувало мною. Ніколи не думала, що заспіваю це у космосі», — зізналася Перрі після приземлення. Пасажирки спершу підтримали зірку, але потім почали заохочувати її виконати якийсь власний хіт, але та обмежилася лише Армстронгом.
Поцілунок ґрунту
✨ Weightless and limitless. pic.twitter.com/GQgHd0aw7i
— Blue Origin (@blueorigin) April 14, 2025
Після успішного повернення Перрі символічно вклонилася Землі, поцілувавши ґрунт. У інтерв’ю вона підкреслила, що політ символізує колективну енергію та простір для майбутніх поколінь жінок. За її словами, такі місії нагадують про красу планети та необхідність її зберігати. «Це все на благо Землі», — додала співачка.
Водночас критики зауважують, що подорожі мільярдерів у космос залишаються більше PR-жестами, ніж науковими досягненнями.

Цікаво, що Перрі не використала політ для просування власної творчості, але обіцяла написати пісню, натхненну досвідом. «Космос змінив моє бачення. Тепер я хочу говорити про єдність», — заявила вона. Попри суперечності навколо космічного туризму, ця місія стала черговим кроком до популяризації STEM-професій серед жінок. Blue Origin, зокрема, вже оголосила про партнерство з організаціями, які підтримують жіночу освіту в галузі технологій.

Експерти нагадують: хоча туристичні польоти поки що недоступні для пересічних громадян, вони стимулюють інвестиції в космічні дослідження. Але чи справді кількахвилинне відчуття мікрогравітації для багатих зірок допоможе планеті? Питання залишається відкритим.
Раніше ми повідомляли про те, як Blue Origin відправила найстарішу людину в космос.
За матеріалами businessinsider.com