Корабель постачання Cygnus успішно скоригував орбіту МКС

25 червня компанія Northrop Grumman здійснила успішний тест щодо зміни орбіти Міжнародної космічної станції за допомогою двигунів вантажного космічного корабля Сygnus. Маневр тривав п’ять хвилин. Під час його висота перигею МКС збільшилася на 800 метрів, апогею — на 160 метрів.

Значення успішного тесту Cygnus

Час від часу МКС доводиться маневрувати, щоб уникнути зіткнення з уламками космічного сміття. Крім того, станції потрібно здійснювати регулярні маневри з підтримки висоти своєї орбіти. Зараз для цих завдань використовуються двигуни модуля «Звезда», а також кораблі постачання «Прогресс». У середньому на ці цілі витрачається близько 7,5 тонни палива на рік.

Після початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну, «Роскосмос» почав використовувати залежність МКС від «Звезды» та «Прогрессов» для відкритого шантажу інших учасників проєкту, фактично загрожуючи падінням станції на їхню територію. У цих обставинах успіх тесту Cygnus відіграє вкрай важливу роль, оскільки демонструє можливість NASA самостійно змінювати орбіту МКС без участі росії. Це позбавляє російську пропаганду сильного козиря.

Варто відзначити, що можливість коригувати орбіту МКС також матиме корабель CST-100 Starliner, який нещодавно здійснив перший успішний орбітальний політ. Наступна місія Starliner запланована на кінець поточного року.

Космічний корабель Cygnus

Корабель Cygnus був розроблений компанією Orbital Sciences, яка пізніше стала частиною Northrop Grumman. Його довжина становить 5,1 метра, діаметр — 3,1 метра (без урахування сонячних батарей), суха маса — 3,4 тонни. Він може доставляти на орбіту до 3 тонн запасів у своєму герметичному відсіку. На відміну від Cargo Dragon, Cygnus не має зворотної капсули, яка забезпечує повернення вантажів. Корабель стикується з МКС за допомогою руки-маніпулятора Canadarm2.

Стикування корабля Cygnus з МКС. Джерело: NASA

Для запуску Cygnus використовується ракета Antares, чий перший ступінь побудований українськими підприємствами. Після початку російського вторгнення, виробництво нових ступенів Antares стало неможливим. Зараз у Northrop Grumman є складові для збирання ще двох ракет. Недавно компанія оголосила, що має запасний план, який дозволить продовжити запуски Cygnus незалежно від наявності необхідних складових.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine