У Northrop Grumman залишилися компоненти для двох ракет Antares

У Northrop Grumman залишилися компоненти для збирання двох ракет Antares, які використовуються для запуску вантажних кораблів Cygnus. У зв’язку з цим компанія розробила план виконання своїх зобов’язань із забезпечення МКС, у разі неможливості відновлення постачання необхідних деталей.

Значення корабля Cygnus

Широкомасштабна війна росії проти України призвела до практично повного бойкоту країни-агресорки з боку західних держав — у тому числі й у космічній сфері. Наразі єдиною точкою дотику сторін у космосі залишається МКС. Але не секрет, що росія має намір вийти з проєкту. Це ставить під загрозу майбутнє станції, оскільки підтримка її орбіти здійснюється виключно засобами модуля «Звєзда» та кораблів «Прогрес».

Стикування корабля Cygnus із МКС. Джерело: NASA

«Рятівником» МКС може стати вантажний корабель Cygnus. Річ у тім, що він має можливість підіймати висоту орбіти станції (наприклад, у того ж вантажного Dragon немає такої можливості). Отже, він може взяти на себе функції «Прогресів».

Заміна ракеті Antares

На жаль, не все так просто. Річ у тім, що для запуску Cygnus використається ракета Antares. Її перший ступінь побудований українськими підприємствами та оснащений російськими двигунами РД-181. Очевидно, що в умовах війни, бомбардувань та руйнування економічних ланцюжків виробництво нових ступенів найближчим часом буде неможливим (та й у разі постачання нових ступенів для них все одно потрібно шукати двигуни).

Ракета Antares
Пуск ракети Antares. Джерело: NASA/Aubrey Gemignani

Хороша новина полягає в тому, що Northrop Grumman має комплектуючі для збирання ще двох ракет, що дає час для пошуку рішення. За словами представників компанії, вони вже мають запасний план, який дозволить продовжити запуски Cygnus незалежно від наявності необхідних комплектуючих. Однак поки що Northrop Grumman не розкриває деталей.

Найочевиднішим рішенням була ракета Atlas V, яка до 2017 року використовувалася для запусків Cygnus до МКС. Однак наразі пусковий оператор ULA вже припинив виробництво цього носія, а всі збудовані екземпляри вже розписані під різні запуски. Отже, Northrop Grumman доведеться залучити іншу ракету — наприклад, новий носій Vulcan або Falcon 9.

Водночас не виключено, що запасний план компанії полягає у створенні заміни компонентів, яких не вистачає, для першого ступеня Antares. У будь-якому разі, швидше за все вже найближчим часом, Northrop Grumman оприлюднить свою стратегію продовження постачання МКС.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine