Компанії об’єднуються для створення нового місяцехода

Компанії об’єднуються для створення місячного ровера, який використовуватиметься під час програми Artemis. Уже є дві незалежні команди, котрі змагаються за отримання контракту від NASA.

Компанії об'єднуються для створення місячного ровер
Компанії об’єднуються для створення місячного ровера. Джерело: Lockheed Martin

Lockheed Martin та General Motors стали партнерами

4 квітня Lockheed Martin оголосила про приєднання канадської компанії MDA до партнерства з General Motors щодо створення ровера для місячної програми Artemis. Ця фірма відома тим, що є розробником роботизованої руки Canadarm, яка використовується на Міжнародній космічній станції.

Тепер увесь досвід, отриманий під час вироблення та експлуатації цього механізму, буде застосований на Місяці. Ровер планується оснастити маніпулятором, який зможе виконувати найрізноманітніші завдання. Для його створення MDA планує використати ті самі технічні рішення та програмне забезпечення, що й у Canadarm. Тільки використовуватися вони будуть по-іншому.

Планується, що місячний ровер для програми Artemіs матиме два режими керування. У першому він отримуватиме команди з Землі, у другому ці функції візьмуть на себе астронавти. І саме другому режиму зараз приділяється максимум уваги.

Які компанії об’єднуються в іншу команду

Команда, до якої входять Lockheed Martin, General Motors, MDA, Intuitive Machines, Michelin, — не єдина, яка претендує на створення роботизованого помічника для майбутньої місячної місії. Інша група компаній складається з Teledyne Brown Engineering, Sierra Space та Nissan North America. Головним розробником тут є перша фірма, в той час як друга та третя надають проєкту програмне забезпечення та свій досвід в автомобілебудуванні.

Teledyne Brown заявляють, що їхні розробки базуються на концептах 60-х років минулого століття для попередньої американської місячної програми. Щоправда, ці розробки будуть удосконалені завдяки сучасним технологіям.

Програма Artemis є надзвичайно амбітним проєктом дослідження Місяця. Вона об’єднує не тільки надважку ракету та корабель для посадки на поверхню нашого супутника. Планується також створення постійної місячної бази із потужною інфраструктурою. Тому для всіх підприємств, що виготовляють високотехнологічну продукцію, будь-що, пов’язане із Місяцем, є ласим шматочком.

Конкурс на створення нового місяцеходу ще не оголошений офіційно. NASA поки що просто збирає інформацію про можливості компаній. Але вони вже об’єднуються у команди, щоб забезпечити собі перемогу в новому змаганні.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine