Toyota збудує Lunar Cruiser для Місяця

Компанія Toyota спільно з Японською космічною агенцією розробляє транспортний засіб для Місяця. В апараті під назвою Lunar Cruiser можна буде жити. Крім того, він буде оснащений механічною рукою-маніпулятором.

Lunar Cruiser
Lunar Cruiser. Джерело: Toyota Motor Corp. via AP

Транспортний засіб для супутника Землі

Виробник автомобілів Toyota спільно із Японською агенцією аерокосмічних досліджень (JAXA) розробив транспортний засіб для дослідження Місяця та планет, на яких немає придатної для дихання атмосфери. Проєкт отримав назву Lunar Cruiser на честь відомого позашляховика Land Cruiser. Його запуск запланований на кінець 2020-х років.

Ідея Lunar Cruiser полягає у тому, що люди можуть робити всередині транспортного засобу все те саме, що і всередині місячної бази: їсти, спати, проводити дослідження. Відповідно, транспортний засіб буде являти собою герметичний відсік із шістьма колесами.

Представники Toyota розглядають цей проєкт як продовження своєї земної діяльності. Вони вірять, що досвід виробників автомобілів — саме те, чого не вистачало космічним агенціям для створення подібного транспортного засобу.

Зацікавленість японських компаній у космосі зростає

Однією з найцікавіших деталей проєкту Lunar Cruiser є те, що цей транспортний засіб буде обладнаний механічною рукою, яку розробляє компанія Gitai Japan Inc. Її представники впевнені, що люди мають проводити на поверхні Місяця якомога менше часу. Тому маніпулятор буде оснащений цілим арсеналом змінних інструментів.

В цілому зацікавленість японських компаній у космосі зростає. Крім згаданих вище підприємств, нещодавно була створена ispace Inc, яка займається розробкою місячних роверів та апаратів для посадки та старту з Місяця. Плани щодо місячного нащадка Land Cruiser одним лише супутником Землі не обмежуються. У 2040-х його планують відправити на Марс.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine