Китай побудує комерційний космодром

Китайська Народна Республіка має намір побудувати свій перший комерційний космодром. Його занесено до списку національних проєктів, які згадано в нещодавно сформульованому 14-му п’ятирічному плані, що охоплює період із 2021 до 2025 року.

Пуск ракети «Чанчжен-4B». Джерело: China Aerospace Science and Technology Cor

Повідомляється, що новий космодром повинен буде підтримати бурхливий розвиток приватної космічної індустрії Китаю. Щоправда, конкретні деталі проєкту поки що не розголошуються. Невідомо ні місце, де буде побудовано комплекс, ні приблизна дата першого запуску з нього.

Наразі КНР має у своєму розпорядженні чотири наземні космодроми. Три з них були створені в роки Холодної війни. Їх навмисно побудували в глибині території країни, щоб полегшити захист від нападу «ймовірного противника». Четвертий, найсучасніший пусковий комплекс, розташований на острові Хайнань.

Також Китай кілька разів здійснював пуски легких ракет з морської баржі. Наразі фахівці Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації займаються створенням сучасного плавучого комплексу, який можна буде використовувати для регулярних морських пусків.

За матеріалами https://spacenews.com/