Kayhan Space підняв 3,7 млн доларів під час посівного раунду

Система Kayhan Pathfinder дозволить уникати зіткнення супутників.

14 грудня стартап Kayhan Space повідомив, що закрив посівний раунд фінансування на суму 3,75 млн доларів. Компанія розробила хмарний сервіс, що запобігає зіткненням супутників на низькій навколоземній орбіті. Раунд фінансування проводили Initialized Capital і Root Ventures за участю Overline venture capital та Джейкоба Гелберга, старшого радника Центру геополітики та технологій Стенфордського університету.

Навколоземні супутники. Фото: Mediasat

Система, що інформує про космічні ситуації та дозволяє уникнути зіткнень, називається Kayhan Pathfinder. Аналітична платформа отримує дані з каталогу громадського простору Космічного командування США, постачальників комерційних даних і власних GPS супутникових операторів, а також використовує алгоритми штучного інтелекту для моделювання сценаріїв і створення планів маневру для операторів, щоб вони могли уникнути зіткнень.

Генеральний директор і співзасновник Kayhan Сіамак Хесар раніше був спеціалістом з космічної ситуативної обізнаності для місій NASA. Він зауважив, що компанія виводить на ринок свою систему у вирішальний момент, коли простір стає перевантаженим, а супутникові оператори потребують точної інформації та своєчасних сповіщень, щоб уникнути зіткнень апаратів у навколоземному просторі.

Сьогодні на ринку є системи для моніторингу космічного руху, але вони використовують ручні процеси, тому багато що залежить від людського фактора. Переважна більшість супутникових операторів мають власні системи моніторингу, але зараз розглядають можливість залучення сторонніх систем через збільшення заторів у космосі. На думку Хесара, найбільша кількість зіткнень відбувається між робочими супутниками й космічним сміттям.

За матеріалами SpaceNews.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine