Каліфорнія намагається не втратити космічну промисловість

Каліфорнія починає втрачати космічні стартапи, що в ній народилися. Компанії переїжджають до інших штатів. Їх намагаються втримати пільгами, але причина їхнього незадоволення полягає у поганому адмініструванні галузі.

Виробничі потужності SpaceX у Південній Каліфорнії.
Виробничі потужності SpaceX у Південній Каліфорнії. Джерело: SpaceX

Каліфорнія створює привабливі умови для космічних компаній

Каліфорнія — батьківщина більшості космічних компаній. Саме тут розташована «Кремнієва долина», зі стартапів якої виросло багато виробників ракет і супутників. Однак останнім часом вони почали виїжджати звідси до інших штатів.

Влада Каліфорнії намагається всіляко завадити втраті статусу столиці нової космічної індустрії. Вона пропонує стартапам у цій галузі усе можливе: гранти, податкові послаблення, землю, обладнання та навчання персоналу. Штат дуже хоче зберегти ці компанії.

Однак у багатьох випадках ці спроби закінчуються нічим. Компанії переносять свої офіси та виробничі потужності до штатів із більшою кількістю інженерних кадрів, наближених до державних замовників і з нижчою вартістю послуг.

Так, Флорида приваблює космічні компанії прямими інвестиціями. SpaceX і Blue Origin облаштувалися в Техасі, де менш суворе регулювання та нижчі ціни. Нью-Йорк планує використати всю фінансову потужність найбільшого міста США, аби привернути увагу виробників ракет і супутників.

Сила та слабкість каліфорнійського космосу

На сьогодні космічна галузь Каліфорнії створює внутрішній валовий продукт, який дорівнює ВВП кіновиробництва, телебачення та сільського господарства штату. Однак найближчим часом вона може сильно просісти. Попри всі космічні здобутки, зараз там просто немає організації, яка б опікувалася розвитком цієї галузі. Як наслідок, немає жодної стратегії використання отриманих від ракетобудівників коштів. Раніше така некомерційна організація була, але її ліквідували ще 2011 року. Тепер з’явилась ідея її відновити.

За матеріалами: spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine