Juno зробив дивовижне фото Юпітера

Під час свого 61 зближення з Юпітером апарат Juno зробив чимало дивовижних фото газового гіганта. Нещодавно громадський вчений Гері Ісон обробив їх і створив дивовижне зображення, на якому можна в усіх подробицях роздивитися завихрення в атмосфері планети.

Дивовижне фото Юпітера
Дивовижне фото Юпітера. Джерело: www.nasa.gov

Дивовижне фото Юпітера

Гері Ісон — дослідник, який допомагає фахівцям обробляти дані з космічного апарата Juno, що працює на орбіті Юпітера. Недавно він зміг отримати дивовижне фото цього газового гіганта, яким і поділився з людьми.

Набір сирих даних, з якими працював Ісон, були отримані ще 12 травня 2024 року за допомогою оглядового інструменту JunoCam. У цей момент космічний апарат виконував 61 зближення з гігантською планетою і перебував на висоті 29 тис. км від неї над 68 градусом північної широти.

Дослідник обробив сирі фото, надавши їм кольору та чіткості. Завдяки цьому на них стало видно безліч дрібних деталей. Апарат Juno отримує такі цікаві знімки практично щоразу, як зближується з гігантською планетою чи з одним із її супутників. Проте вони й досі вражають людей, які на них дивляться.

Що на зображенні?

Нове фото Юпітера являє нам панораму його бурхливої атмосфери. На ньому можна розгледіти північну півкулю гігантської планети. Тонкі, схожі на нитки завихрення насправді простягаються на сотні й тисячі кілометрів.

Фото Юпітера дає детальне уявлення про хаотичне переміщення хмар та циклони в регіоні, відомому вченим як складчаста ниткоподібна область. Газові струмені у ній постійно створюють та руйнують дивовижні структури.

Атмосфера Юпітера взагалі набагато складніша за земну через її товщину та загальний об’єм. З середини планети до неї весь час потрапляє розігрітий матеріал. Аби вивчити, як працює вся ця велетенська машина, свого часу і був запущений апарат Juno.

За матеріалами www.nasa.gov

Три зіткнення астероїдів: учені знайшли джерело більшості метеоритів
Астрономи не знайшли інопланетних передач між планетами системи TRAPPIST-1
Симбіотична зоря R Водолія «плюється» речовиною
За 120 мільйонів років до початку космічного бомбардування: вчені визначили вік найбільшого місячного кратера
Астронавти носять Prada: компанія Axiom Space показала новий місячний скафандр
Секретний космоплан X-37B виконає в космосі небачені раніше маневри
Нове покоління супутників Starlink здатна піднімати лише надпотужна ракета у світі
Далекий пульсар породжує неймовірно потужне випромінювання
Школярі посадили гігантське «місячне дерево»
Астрономи знайшли залишки вихідного зоряного диска Чумацького Шляху