Інтерактивна карта «Жнива надії» допоможе українським аграріям

Компанія EOS Data Analytics намагається допомогти українським аграріям, які з початком широкомасштабного вторгнення росії опинилися у вкрай скрутному становищі. Використовуючи потужності своїх супутників, вони створили інтерактивну карту «Жнива надії».

Інтерактивна карта «Жнива надії»
Інтерактивна карта «Жнива надії». Джерело: eos.com

Проєкт «Жнива надії»

Коли у лютому 2022 року росія здійснила широкомасштабне вторгнення на територію України, вся країна опинилася у вкрай тяжкому становищі. Не стали винятком і аграрії, яким довелося вирощувати та збирати врожай фактично під обстрілами. Саме тому компанія EOS Data Analytics, один зі світових лідерів у галузі постачання супутникової інформації для агромоніторингу, вирішила допомогти їм.

Новою ініціативою, яку реалізувала EOS Data Analytics, стали «Жнива надії» — комплексна вебсторінка, яка не лише відображає вплив війни на місцеве сільське господарство, а й показує, як усе це впливає на глобальну продовольчу безпеку. Головним її елементом є інтерактивна карта, на якій можна подивитися, як змінилося вирощування основних сільськогосподарських культур у кожній області за роки широкомасштабного вторгнення.

Карта проєкту «Жнива надії» створена з використанням історичних даних та розрахунків із вебсайту Латифундист, інформації з системи CGMS-Україна за попередні роки та сценарного аналізу на основі передбачень Європейського центру середньострокових прогнозів погоди на 2024 рік.

Як ще EOS Data Analytics допомагає українським аграріям

Широкомасштабне вторгнення справді сильно вдарило по українських аграріях. 2021 рік був для галузі рекордним — фермери зібрали 100 млн тонн продукції. У 2022-му цей показник склав лише 56 млн тонн. Тож EOS Data Analytics вже неодноразово допомагала вітчизняному сільському господарству тим, на чому справді добре розуміється — інформацією.

Саме тому компанія зробила для українських фермерів безкоштовний доступ до свого головного проєкту — платформи EOSDA Crop Monitoring. Вона вже є значно потужнішим інструментом, який дозволяє отримати інформацію про стан конкретного поля на основі супутникових даних, які постійно оновлюються.

Усе, що треба фермерам — це подати заявку до EOS Data Analytics, і там нададуть послугу постійного моніторингу того, наскільки добре на їхніх полях росте врожай, чи достатньо зволоження отримують рослини та чи не страждають вони від шкідників та хвороб.

«Система для моніторингу посівів EOSDA Crop Monitoring змінює те, як сільське господарство долає будь-які виклики, зміна клімату це чи наслідки війни. Це тому, що наша платформа надає не просто дані, а й аналітику, яка дозволяє фермерам діяти оптимально та убезпечити свої врожаї від поточної та майбутньої невизначеності», — ділиться Катерина Лозько, керівниця відділу підтримки клієнтів в EOS Data Analytics.

У компанії сподіваються, що саме застосування сучасних інформаційних та космічних технологій стане тим, що допоможе українському сільському господарству пережити важкі часи. Інформація, отримана з проєкту «Жнива надії», може стати джерелом впевненості в часи, коли важко щось планувати наперед.

За матеріалами eos.com

Партнерська публікація