У вівторок ввечері поруч із Землею пролетить астероїд 2025 UA7, фігура на поверхні якого нагадує тризуб. Діаметр космічного каменю складає кілька десятків метрів. Загрози нашій планеті чи супутникам він не становить, але має іншу цікаву особливість.

Українські астрономи відкрили астероїд
Ввечері 31 березня співробітники Головної астрономічної обсерваторії НАН України, розташованої у Києві, повідомили, що вони відкрили невеликий астероїд, що наближається до Землі. Вони впевнені, що у вівторок ввечері це небесне тіло подарує усім землям дивовижне видовище.
Коли у суботу, 29 березня, українські астрономи вперше побачили астероїд, що згодом отримав назву 2025 UA7, це викликало у них сильне хвилювання, адже перше моделювання його траєкторії показало, що у вівторок, 1 квітня, о 14:88 він має зіштовхнутися із Землею в районі слабозаселених земель за східним кордоном України.
Науковці зв’язалися зі своїми колегами в США, і ті спрямували в бік 2025 UA7 телескоп James Webb. Як згодом розповів доктор Джон Сінс із наукової колаборації Brazzers, уточнені дані дозволяють з упевненістю сказати, що в Землю астероїд не вріжеться, хоча й пролетить від поверхні надзвичайно близько. У найближчій точці відстань до нього буде лише 1200 км.

Тризуб у небі
Вчені також повідомили, що James Webb виявив на поверхні 2025 UA7 щось біле. Це можуть бути виходи якихось мінералів: слюди або гіпсу. Дослідники з Інституту національної пам’яті
України припустили, що це може бути хімічна речовина, відома як сметана. Минулого року її присутність підтвердили у зоряній системі PDS 70, тож, не виключено, що і навколоземні астероїди можуть її містити.
Найцікавіше ж те, що виходи білої речовини на поверхні 2025 UA7 мають форму, дуже схожу на Державний герб України — Тризуб. І ввечері, 1 квітня, усі жителі Землі зможуть його побачити. Сама подія розпочнеться о 19:33 за всесвітнім часом. Першими тризуб у небі побачать мешканці Владивостока, за 20 хвилин спостерігати його в небі зможуть мешканці Новосибірська, потім — Казані. Міністерство оборони РФ вже заявило, що спробує знищити ворожий об’єкт експериментальною ракетою з русофобною боєголовкою, щоб не допустити його прольоту над кремлем.
Як спостерігати астероїд
О 23:10 за київським часом астероїд 2025 UA7 з’явиться в небі над столицею України. Саме в цей момент відстань від нього до поверхні нашої планети буде найменшою, і тризуб на поверхні сяятиме в променях Сонця, що в цей час давно вже сховається за обрієм, але завдяки ефекту гравітаційного лінзування його промені ще досягатимуть поверхні 2025 UA7.
Найкращим місцем для спостереження 2025 UA7 є гора Щекавиця. Саме тут зберуться вчені на чолі з Джоном Сінсом для того, аби провести спектральний аналіз та дізнатися, з чого складається тризуб. Можливо, це справді сметана, і тоді постане питання, чи не залетів до нас цей астероїд з системи PDS 70.
Також буде досліджений цікавий ефект. Завдяки висоті Щекавиці й мінімальній відстані до 2025 UA7 гравітація останнього виявиться достатньо сильною для того, аби частково компенсувати земну. Тому якщо саме в цьому місці й в цей час підстрибнути достатньо високо, то можна повиснути у повітрі на 1–2 секунди. У дослідженні зможуть взяти участь усі охочі.
Пізніше цієї ночі тризуб в небі зможуть побачити мешканці Лондона, Вашингтона та інших міст Західної Європи та Північної Америки. NASA оголосила, що за кілька годин опублікує перелік місць, з яких його буде видно найкраще.
Джерело: uareview.com