Гелікоптер NASA Ingenuity нещодавно здійснив 34-й політ на Марсі. Переліт був хоч і коротким, але значним. Він тривав лише 18 секунд. Це на 13 секунд коротше, ніж його дебютний політ на Червоній планеті у квітні 2021 року.
Попри короткий характер польоту, під час якого Ingenuity подолав відстань 5 м, за ці 18 секунд він успішно перевірив дві нові та важливі можливості, які були отримані останнім оновленням бортового програмного забезпечення. Гелікоптер перевірив опції уникнення небезпек під час посадки та використання цифрових карт висоти для допомоги в навігації.
«Ingenuity був розроблений як демонстрація технології та призначений для роботи на Марсі на рівній гладкій місцевості», — пояснив Джошуа Андерсон з Лабораторії реактивного руху NASA (JPL).
Нове програмне забезпечення для уникнення небезпеки дозволяє гелікоптеру використовувати направлену вниз навігаційну камеру для визначення найбезпечнішого видимого місця посадки, дозволяючи йому обережно сідати серед кам’янистої місцевості. Оновлення означає пошук більшої кількості потенційних місць посадки для автономного дрона.
Цифрові карти висоти також допоможуть усунути проблему з поворотами гелікоптера. Річ у тім, що програмне забезпечення для Ingenuity було розроблене лише для роботи на рівнинній місцевості, а він частіше літає серед пагорбів.
Тепер команда використовуватиме результати короткого та простого польоту Ingenuity, щоб розпочати більш розширене тестування нових можливостей для підтвердження, що вони працюють, як задумано. Андерсон пояснив, що оновлення робить гелікоптер набагато ефективнішим розвідником для Perseverance.
Гелікоптер допомагає знаходити безпечні маршрути для наземного марсохода, який витрачає час на пошук доказів стародавнього життя на далекій планеті, а також на тестування нових технологій для майбутніх місій людини на Марс.
Раніше ми повідомляли про те, як на борту Ingenuity опинився неочікуваний «пасажир».
За матеріалами NASA
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine