Індійський стартап Pixxel підписав угоду з гірничорудною компанією Rio Tinto

Індійський космічний стартап Pixxel, метою якого є створення системи орбітального спостереження за поверхнею Землі за допомогою гіперспектральних камер, підписав угоду з Rio Tinto. Це перша гірнича компанія, яка підписала з Pixxel такий договір. Але індійці сподіваються на нові контракти про надання доступу до інформації зі своїх супутників. Перший із них мають запустити навесні цього року.

Концепт орбітального сканування поверхні від Pixxel
Концепт орбітального сканування поверхні від Pixxel. Джерело: Pixxel

Що передбачає угода Pixxel та Rio Tinto

13 січня 2022 року індійський космічний стартап Pixxel та гірнича компанія Rio Tinto підписали «угоду раннього доступу». Згідно з нею Rio Tinto отримає доступ до знімків із супутників Pixxel з роздільною здатністю 5 метрів. Ці зображення будуть використовуватися для пошуку мінеральних ресурсів.

«Rio Tinto бере участь у програмі раннього доступу Pixxel, бо ми віримо, що можемо отримати прибуток від більш ефективного та раннього доступу до гіперспектральних супутникових даних». —

заявив Дейв Ендрюс, голова дослідницького підрозділу Rio Tinto.

Це перша компанія, яка уклала подібну угоду з Pixxel. Метою цього стартапу є створення орбітальної мережі супутників із гіперспектральними камерами. Голова проєкту заявляє, що є ще кілька компаній, готових підписати із ними схожі угоди. Назви цих фірм поки що не розголошуються. Але повідомляється, що вони пов’язані з агротехнологіями та видобуванням нафти й газу.

Чим цікавий цей проєкт

Гіперспектральні камери — це цифрові пристрої, у яких кожен піксель відображає не один параметр інтенсивності світла, а відповідає повному розкладанню певного спектра. Тобто у таких камерах кожен знімок створюється одразу у кількох довжинах хвиль. Це дозволяє отримати з кожного зображення більше інформації, ніж з кількох, зроблених у різних діапазонах.

І саме такі камери планує встановити на свої супутники проєкт Pixxel. Публічна його презентація відбулася 2019 року. Перший свій апарат індійці планують запустити у квітні 2022-го ракетою компанії SpaceX. Також планується, що наступний супутник буде запущений наприкінці поточного або на початку наступного року.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine