Hubble зазнімкував галактику в сузір’ї Вітрила

Представлене зображення зроблене космічним телескопом Hubble. Воно демонструє спіральну галактику NGC 3318. Цей об’єкт розташований на відстані 115 млн світлових років від Землі у напрямку південного сузір’я Вітрила.

Галактика NGC 3318 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, ESO, R. J. Foley

Незважаючи на видимий «спокій», NGC 3318 є джерелом одного з найпотужніших відомих нам астрономічних феноменів. У 2000 році в цій галактиці спостерігався спалах наднової зорі. Насправді він стався за часів крейдового періоду, коли на Землі ще жили динозаври.

Сузір’я Вітрила, що є домом для NGC 3318, має дуже цікаву історію. Спочатку воно було частиною Корабля Арго — одного зі 48 сузір’їв, перерахованих в атласі Птолемея. Своєю назвою він був зобов’язаний легендарному кораблю аргонавтів, у якому вони плавали за золотим руном. Корабель Арго був найбільшим сузір’ям на земному небі.

З метою спрощення ведення спостереження в середині XVIII століття французький астроном Лакайль запропонував розділити сузір’я на три частини: Кіль, Корма та Вітрила. Проте стару назву продовжували використовувати деякі астрономи до початку ХХ століття. Лише 1922 року Міжнародний астрономічний союз схвалив список із 88 сучасних сузір’їв, офіційно затвердивши поділ Корабля Арго на Кіль, Корму та Вітрила.

Нагадаємо, що недавно Hubble зробив чудове фото зоряного скупчення в галактиці-супутнику Чумацького Шляху.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine